کد خبر : 8424

جمیری:

نماینده مردم بوشهر درمجلس گفت:خانواده صنعت نفت در اقدامی حساب شده و به دستور امام خمینی(ره) شیرهای نفت را بستند و با قطع صادرات نفت به غرب ، رژیم طاغوت را ناامید کردند.

عبدالکریم جمیری  با اشاره به ایام دهه فجر،گفت: انقلاب اسلامی ایران با وجود تمامی کارشکنی‌های استکبار جهانی گام‌های استوار خود را با سرعت و اقتدار برداشت تا آرمان‌های امام راحل، رهبری عظیم الشان و شهدای گرانقدرمان جاودانه بمانند.

جمیری با تاکید بر اینکه گفتمان انقلاب اسلامی عدالت محور و حق گرا است، مطرح کرد:یکی از دو رکن پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن٬ وحدت مردم حول محور اسلام و ولایت الهی است و این موضوع به همین جهت اهمیت زیادی دارد.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه مردم همیشه در صحنه کشورمان، در تمام فرازو فرودهای این مملکت حضور داشته و در تمام مراحل همبستگی خود را نشان داده اند،مطرح کرد: پس از انقلاب اسلامی با تربیت جوانان نخبه و کارشناس شاهد حضور متخصصان و مهندسان بسیاری هستیم که توانسته اند در سدسازی، ساخت پل و نیروگاه و طرح های عمرانی بزرگ نقش آفرین باشند در حالی که این کارها در رژیم گذشته فقط با پیمانکاران خارجی صورت می گرفت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: توسعه علمی و فناوری از دستاوردهای دیگر انقلاب اسلامی است و این حجم از تولیدات علمی و فناوری بیانگر پیشرفت چشمگیر در این حوزه است که ایران را به یکی از کشورهای مهم در تولید علم تبدیل کرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه صدور انقلاب استمرار و پویایی انقلاب را تضمین می کند،مطرح کرد:در دهه پنجم انقلاب اسلامی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان مرحله تثبیت نظام معرفی شده باید در محورهای معرفتی و فرهنگی تمرکز جدی تری داشته باشیم .

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به اهمیت اعتصابات نفتی در تظاهرات انقلاب اسلامی مطرح کرد: کارکنان و خانواده  صنعت نفت در اقدامی حساب شده و به دستور امام خمینی (ره) شیرهای نفت را بستند و با قطع صادرات نفت به غرب، امید ماندن رژیم طاغوت را ناامید کردند؛ نفتی ها مهم ترین و منسجم ترین تشکل اعتراض آمیز خود را با اعتصاب کارکنان صنعت نفت اهواز و آبادان در  پاییز ۵۷ شکل داده بودند.

نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم  در مجلس ادامه داد:با قطع صادرات نفت، حکومت شاه تنها ابزار قدرتی خود را از دست داد و  با ناتوانی در سرکوب خشم معترضان، تنها راه چاره فرار شاه در ۲۶ دی ماه ۵۷ بود که ضربه مهلکی را بر پیکر نحیف دربار پهلوی وارد کرد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی