کد خبر : 8400

سلیمی:

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به اقدامات مجلس یازدهم در امر تنقیح قوانین طبق ۴۰ کد تعیین شده، گفت: قوانین مازاد تجمیع شده و کارگروه تخصصی با جدیت کار را دنبال می‌کند.

علیرضا سلیمی در توضیح اقدامات مجلس یازدهم در حوزه تنقیح قوانین، گفت: پروژه تنقیح قوانین در مجلس دهم کلید خورد و مجلس یازدهم هم این مسیر را با جدیت و تلاش ادامه داده است. قوانین بر اساس 40 کد تقسیم بندی شده است، کارگروهی متشکل از افراد خبره، با تجربه و متخصص در محورهای مختلف مشغول به بررسی قوانین و کار تنقیح هستند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: وجود قوانین زائد، مترادف و دست و پاگیر نه تنها انجام کار مردم را تسهیل نمی‌کند بلکه گره‌های فراوانی در انجام امورات مردم ایجاد کرده است. البته باید توجه داشت که شناسایی این قوانین و تنقیح کار سخت و زمان بری است.

وی با اشاره به حجم قوانین دست و پاگیر، یادآور شد: قوانین مازاد تجمیع شده است. ما در همه موضوعات سلامت، صنعت، قضایی و حقوق و محیط زیست با انباشت قوانین زائد روبه‌رو هستیم که حتما باید منقح شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: انباشت قوانین در برخی حوزه‌ها موجب استناد دستگاه‌های اجرای به قوانین قدیمی و ناکارآمد شده است، لذا مجلس یازدهم در مسیر راهبری تقنینی این موضوع را با جدیت دنبال می‌کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی