کد خبر : 8380

علیرضابیگی:

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: احراز صلاحیت کاندیداهای شوراها باید با جدیت بررسی شود تا افراد پاکدست و متخصص وارد این عرصه شوند.

احمد علیرضا بیگی ، به نظارت بر عملکرد شوراها اشاره کرد و گفت: در طرح قانون انتخابات شوراها همه تلاش خود را به کار گرفتیم تا اینکه نظارت‌های قبل از ورود اعضا به شوراها و همچنین پس از آن نیز با جدیت دنبال شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلی که در بررسی صلاحیت انتخابات شوراها وجود دارد این بوده که احراز صلاحیت‌ها تنها بر عهده نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و در حقیقت تعارض مانع از این خواهد شد که این کار با شیوه مطلوبی صورت بگیرد؛ لذا ما به دنبال این بودیم تا در ترکیب هئیت نظارت فقط نمایندگان حضور نداشته باشند.

وی اظهار کرد: بایستی مقامات قضایی را نیز در بررسی صلاحیت‌ها سهیم کنیم تا با جدیت و به دور ازسلایق بررسی‌ها انجام شود تا اینکه وقتی اعضا وارد شورا شدند نظارت جدی روی آنها صورت بگیرد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و امور شوراها عنوان کرد: در حال حاضر این طرح ازسوی صحن به کمیسیون ارجاع شده تا اصلاحات روی آن انجام بگیرد و مجددا برای بررسی به صحن علنی اعاده خواهد شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی