کد خبر : 8373

علیزاده :

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت متاسفانه نمره قابل قبولی برای بحث رسیدن به اهداف برنامه ششم توسعه به خود اختصاص نخواهد داد.

 

علی‌اکبر علیزاده برمی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ، در رابطه با میزان انطباق عملکرد و اقدامات دولت با سیاست‌های کلی نظام ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: مطلب کلی که وجود دارد این است که متاسفانه با توجه به اینکه حضرت آقا قانون اقتصاد مقاومتی را قدم به قدم و بند به بند ابلاغ کردند، آنچه بعد از ۷ سال مشاهده می‌شود این است که به دلیل کمبود تولید در داخل، پول ملی ما سقوط بسیار زیادی کرد و مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرد.

وی عنوان کرد: از سوی دیگر در این سال‌ها تورم دائماً رو به افزایش بود به گونه ای که متاسفانه رسما اعلام شد که تورم تا نزدیک ۵۰ درصد هم رسید و دولت محترم به جای تکیه بر اقتصاد مقاومتی که مبتنی بر تولید درونی است و به قول حضرت آقا «تولید درون گرای برون نگر» است متاسفانه در این فضا نبوده است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود: نمونه دیگری که وجود دارد ارسال مکرر نامه به مقام معظم رهبری و درخواست برداشت پول از صندوق توسعه ملی برای کسری دولت بود که بیشتر به تورم دامن می‌زد زیرا تولیدی پشت آن نبود و از آن بدتر، قرار بود وابستگی ما به نفت کاهش پیدا کند که مجدد دولت با نامه‌ای که به مقام معظم رهبری نوشت، در خواست کرد سهمش از صندوق توسعه ۲۰ درصد شود و با این کار حداقل ۱۸ درصد وابستگی ما به نفت افزایش پیدا می کند.

علیزاده برمی افزود: در مجموع دولت محترم متاسفانه در این سالهایی که گذشت در برنامه ششم توسعه موفق نبود. برای مثال مورادی برای افزایش پایه های مالیاتی در نظر گرفته شده بود اما عملاً از سوی دولت رعایت و اجرایی نشد و متاسفانه میان فقیر و غنی در این سال ها فاصله زیادی ایجاد شد. دولت متاسفانه نمره قابل قبولی برای بحث رسیدن به اهداف برنامه ششم توسعه به خود اختصاص نخواهد داد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی