کد خبر : 8362

جلالی:

نماینده مردم شهرستان های رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکثریت مجلس طرفدار طرح شفافیت آراء نمایندگان هستند، گفت: بیش از ۵۰ امضا از نمایندگان اخذ کردیم که طرح در مرحله دوم به رای گذاشته شود.

حسین جلالی، اشاره به اینکه طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس طرحی است که روز اول که وارد مجلس شدیم بیش از 150 نماینده این طرح را که آقای قالیباف هم جزو آنها بودند، امضا کردیم، اظهار کرد: مطالبه بود هرچه سریعتر این طرح در کمیسیون آیین نامه و شوراها آماده و به صحن مجلس برسد.

 نماینده مردم شهرستان های رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح های دو فوریتی و طرح های مهم و سئوال از وزرا و...فرصت نداد این طرح به سرعت به صحن برسد که امروز بعد از اینکه کلیات بودجه رد شد، طرح شفافیت را به صحن آوردند.

حجت الاسلام جلالی خاطرنشان کرد: این طرح از طرح هایی است که رای دوسوم لازم دارد بنابراین باید 160 رای می آورد که 157 رای آورد و سه رای کم داشت. اما همین چد نفر مخالفت نگذاشت رای دوسوم را بیاورد و  متأسفانه طرح شفافیت علی رغم اینکه انتظار می رفت مجلس انقلابی تصویب کند، رای نیاورد و  تصویب نشد. 

وی با تأکید بر اینکه ما نباید می گذاشتیم طرح شفافیت از دستور خارج شود، ادامه داد: بلافاصله با تعدادی از نمایندگان و آقای خضریان نماینده مردم تهران بیش از 50 امضا گرفتیم که خواهان مجدد طرح شفافیت در مجلس هستیم.

حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه اکثریت مجلس طرفدار طرح شفافیت هستند و شفافیت باید از مجلس شروع شود، ابراز امیدواری کرد مرحله دوم، طرح شفافیت آراء نمایندگان رای بیاورد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • به منظور بررسی کیفیت…

    نایب رئیس مجلس شورای اسلامی برای بررسی کیفیت امدادرسانی به مردم عزیز زلزله زده و فرایند آغاز بازسازی منازل تخریب شده…

اجتماعی