کد خبر : 8343

مولوی:

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران همه توان خود را برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه به کار می‌گیرد تا دیگر شاهد اتفاقات تلخ در خاورمیانه نباشیم.

سید محمد مولوی  به هم افزایی کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه‌ای در سطح بین‌الملل به ویژه منطقه خاورمیانه برخوردار است از همین جهت می‌تواند نقش بسزایی را در همگرایی کشورهای منطقه ایفا کند.

 نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه در این 40 سال اخیر نیز همین رویکرد را دنبال می‌کرده است؛ بنابراین کشورهای منطقه باید متوجه باشند که آمریکا به دنبال چپاول منابع کشورهایشان است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه به دنبال ایجاد صلح و ثبات در منطقه است و این موضوع را نیز همه آزادگان و عدالت خواهان جهان نیز متوجه هستند؛ ضمن اینکه سیاست خارجی ما بر مبنای همگرایی و همسویی با کشورها بوده است.

مولوی اظهار کرد: معتقدم اگر همگرایی میان کشورهای منطقه شکل بگیرد؛ قطعا آمریکا  و کشورهایی که دائما در منطقه مداخلاتی را انجام می‌دهند دیگر این کار انجام نخواهند داد.

وی عنوان کرد: با همگرایی کشورهای منطقه امنیت بوجود خواهد آمد و این باعث خواهد شد که دیگر بیگانگان برای تصمیم‌گیری مقدرات این منطقه مداخله نداشته باشند؛ ناگفته نماند که جمهوری اسلامی ایران شکل‌گیری چنین اتفاقی همه تلاش خود را به کار گرفته است

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی