کد خبر : 8254

گلرو در واکنش به اظهارات بلینکن:

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس گفت: دولت ایران به تعهداتش عمل کرده و آمریکا از برجام خارج شده است لذا ایالات متحده باید به برجام برگردد.

عباس گلرو، در واکنش به اظهارات آنتونی بلینکن درباره بازگشت آمریکا به برجام و تاکید وزیر خارجه جدید ایالات متحده بر اجرای تعهدات از سوی ایران برای ایجاد بستر توافق قوی‌تر و طولانی‌تر با جمهوری اسلامی، گفت: بایدن و وزیر خارجه جدید آمریکا به جای جبران اشتباه‌های دولت قبل، شرط بازگشت ایالات متحده به برجام را بازگشت ایران به تعهدات عنوان کردند. این روند هیچ افقی را برای آینده روشن نمی‌کند و طبیعی است با این وضعیت، برجام را باید تمام شده تلقی کرد.

بازگشت به برجام، تعهد آمریکا نسبت به جامعه جهانی است

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی با  اشاره به اظهارات بلینکن مبنی بر اینکه دولت ایران باید به تعهداتش عمل کند، افزود: دولت ایران پیش از این به تعهداتش عمل کرده و آمریکا از برجام خارج شده است لذا ایالات متحده باید به برجام برگردد.

وی یادآور شد: بازگشت آمریکا به برجام تعهدی است که ایالات متحده نسبت به جامعه جهانی دارد و این موضوع به یک توافق و معاهده چند جانبه برمی‌گردد. این درخواست جمهوری اسلامی ایران از آمریکا نیست، اگر آمریکایی‌ها صلاح می‌دانند نسبت به بازگشت به برجام اقدام کنند، ایران هم که به تعهداتش عمل کرده است.

قانون لغو تحریم‌ها، واکنش ایران به رفتار برجامی آمریکا و اروپایی‌ها

گلرو با یادآوری قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران، گفت: آنچه مجلس تصویب کرد، واکنش ایران به عدم پایبندی طرف‌های مقابل توافق و تعهدات برجامی آنها بود که هم نقض صریح آمریکا در خروج از برجام و نقض صریح کشورهای اروپایی در عدم التزام به تعهدات را شامل می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: آمریکا تنها طرف برجامی نیست که باید به تعداتش عمل کند، بلکه کشورهای اروپایی طرف توافق نیز باید گام اساسی را در جهت تحقق تعهدات برجام بردارند. متاسفانه موضع گیری وزیر خارجه جدید آمریکا، نشان دهنده مسیری است که دولت قبل آمریکا طی کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح موضوعاتی چون راستی آزمایی یا عمل به تعهدات ایران همان راهبرد دولت قبل است، بر همین اساس ما تاکنون صدای جدیدی از آمریکا نشنیدیم./

 

ارسال نظر

سیاسی
  • موسوی لارگانی نوشت:

    عضو هیئت رئیسه مجلس در توئیتی به عقب نشینی آژانس از صدور قطعنامه ضدایرانی اشاره کرد.

اقتصادی
اجتماعی