کد خبر : 8185

مختار:

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان اعتقاد دارد تمرکززدایی و توسعه متوازن از دستاورهای تحقق طرح آمایش سرزمین در سراسر کشور خواهد شود.

جلیل مختار  در خصوص اهمیت اجرایی شدن طرح آمایش سرزمین در سراسر کشور، گفت: بدون شک برنامه ریزی مناسب ملی، استانی و شهرستانی از بروز ناهماهنگی ها در اجرای پروژه های مختلف جلوگیری می کند که این امر به نوعی مانع اتلاف منابع نیز خواهد شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین باید اذعان کرد تمرکززدایی و توسعه متوازن نیز از دیگر دستاورهای تحقق طرح آمایش سرزمین در سراسر کشور خواهد شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی منسجم در بخش های مختلف سبب یکپارچه سازی امور در کشور می شود، ادامه داد: بنابراین تدوین آمایش سرزمین می تواند سبب بهره مندی مناسب از ظرفیت های استانها شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به عنوان مثال مناطق جنوبی کشور دارای ظرفیت های خوب در حوزه انرژی و  کشاورزی هستند، از این رو چنین استعدادهایی باید در ماموریت های آمایش سرزمین مورد توجه قرار بگیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس باید اذعان کرد برای دستیابی به توسعه متوازن در مناطق مختلف کشور، باید همه متغییرها در یک راستا رشد کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی