کد خبر : 8177

مالکی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران همیشه به تعهدات خود عمل کرده و طرفی که باید حسن نیت خود را ثابت کند و اعتماد از دست رفته را احیا کند آمریکا است نه ایران.

 
 

فداحسین مالکیبا ارزیابی عملکرد دولت در اجرای قانون اقدام راهبردی رفع تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران، گفت: عملکرد دولت در اجرای این مصوبه مجلس قابل قبول و مثبت ارزیابی می شود، با افزایش غنی سازی و رعایت مفاد مورد تاکید در متن این قانون از سوی دولت شاهد چرخش مواضع آمریکایی ها در مقابل برجام هستیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس ادامه داد: از سوی مقامات آمریکایی علائم متعددی برای بازگشت به برجام مخابره می شود، وزیر خارجه جدید آمریکا بیان کرده که کاخ سفید آماده بازگشت به برجام است اما می خواهند ایران حسن نیت خود را ثابت کند.

وی تاکید کرد: با وجود اینکه برای بازگشت به برجام ابراز تمایل می کنند باید به آمریکای یادآور شد که آنها به صورت یکطرفه و غیرقانونی از برجام خارج شدند و ایران همیشه به تعهدات خود عمل کرده است و طرفی که باید حسن نیت خود را ثابت کند و اعتماد از دست رفته را احیا کند آمریکا است نه ایران.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:در مجموع همکاری دولت در اجرای قانون اقدام راهبردی رفع تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران مثبت ارزیابی می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ذخایر اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد کشور به حدود ۱۷ کیلوگرم رسیده است. قانون رفع تحریم ها را مو به مو اجرا می کنیم. مجلس و دولت درباره پروتکل الحاقی و لغو اجرای آن تصمیم گیری می کنند. ما در این باره آمادگی داریم، اجرای قانونی شدنی است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی