کد خبر : 8138

نوری در تشریح نشست فراکسیون مستقلین ولایی با دهقان دهنوی:

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی با اشاره به برنامه‌های مدیریت جدید سازمان بورس گفت: ارتقای جایگاه و مشارکت این سازمان در هیأت ها و تصمیمات اقتصادی و برنامه‌ریزی از جمله برنامه‌های این دوره مدیریتی سازمان بورس است.

غلامرضانوری قزلجه، با اشاره به نشست صبح امروز(یکشنبه، 12 بهمن ماه) فراکسیون مستقلین ولایی مجلس یازدهم، با حضور محمدعلی دهقان دهنوی رئیس جدید سازمان بورس کشور، گفت: در این جلسه اعضای فراکسیون ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و ادای احترام به شهدا و امام شهیدان، نقطه نظرات و دغدغه های خود در خصوص بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار را بیان کردند.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهم موارد مطرح شده در این جلسه، اظهار داشت: لزوم ساماندهی بورس و جلوگیری از متضرر شدن مردم، لزوم بازگرداندن اعتماد عمومی به بازار سرمایه و کنترل بیشتر بخش دولتی و شرکت های دولتی و شبه دولتی حاضر در بورس و تقویت هرچه بیشتر نقش بخش خصوصی واقعی و تعاونی در بورس از مهم ترین موارد مورد بحث بود.

 
غلامرضا نوری قزلجه 5 آبان  نشست خبری

وی افزود: در ادامه این نشست دهقان دهنوی در پاسخ به اظهار نظر نمایندگان اعلام کرد سیاست های راهبردی مدیریت جدید در بورس به سمت استقلال آن و تقویت حضور و اعمال مالکیت و مدیریت بخش خصوصی و تعاونی است.

نوری قزلجه ادامه داد: مدیریت جدید سازمان بورس اقبال مردم نسبت به بورس و بازار سرمایه را یک فرصت برای رشد اقتصادی و شفافیت می داند و تمام تلاش خود را برای حضور مردم و سرمایه های مردمی در بورس با بسترسازی مناسب تر برای توجیه پذیر بودن این سرمایه گذاری ها از منظر اقتصادی و از طریق حضور مداوم و بلندمدت آنها خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: همچنین موضوع مسئولیت پذیری ناشرین سهام بعد از فروش به طور جدی در بورس دنبال خواهد شد و جایگاه ناظری و داوری سازمان بورس بیش از پیش مورد توجه است.

به گزارش خانه ملت، نوری قزلجه اضافه کرد: رئیس جدید سازمان بورس از مجلس خواست در سیاست گذاری های اقتصادی و تعیین مقررات برای صنایع کشور، توجه ویژه به سهامداران و ارزش دارایی های آنها در بازار را مورد عنایت قرار دهند.

وی تصریح کرد: شاخص بورس از تصمیمات و اتفاقات سیاسی در حوزه داخلی و بین المللی نیز متأثر می شود و امید است این اتفاقات در جهت بهبود شرایط اقتصادی کشور پیش رود.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس یازدهم در پایان خاطرنشان کرد: ارتقای جایگاه سازمان بورس و مشارکت این سازمان در هیأت ها و تصمیمات اقتصادی و برنامه ریزی از جمله برنامه های این دوره مدیریتی سازمان بورس است.

به گزارش خانه ملت، در این جلسه آقایان ابراهیمی و حسینی از معاونان سازمان بورس و شهروز برزگر مدیرکل امور مجلس وزارت اقتصاد نیز حضور داشتند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی