کد خبر : 8059

نایب رئیس کمیسیون شوراها:

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور اظهار داشت: اطمینان مردم از رعایت اصول بهداشتی در دوران کرونا در حوزه های رای گیری مشارکت را افزایش می دهد.

حسین بامیری ، تصریح کرد:امسال با توجه به شرایط حاکم بر کشور برگزاری انتخابات متفاوت از دوره های گذشته است و بخشی از  نگرانی مردم و مجریان مرتبط با موضوعات بهداشتی متأثر از پاندمی کرونا است که باید در روند انتخابات درنظر گرفته شود.

وی افزود:میزان رعایت اصول بهداشتی در مراحل مختلف از ابتدا تا پایان انتخابات در میزان مشارکت تأثیرگذار است و مجریان انتخابات باید این موضوع را درنظر بگیرند و این اطمینان را به مردم بدهند که در حوزه های رای گیری اصول کامل رعایت می شود.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:آموزش نیروی انسانی دخیل در انتخابات یکی از موضوعات مرسوم در روند برگزاری است که امسال باید مسائل بهداشتی مرتبط با کرونا نیز در این این آموزش ها گنجانده شود وافرادی که در حوزه های اخذ رای با مردم در تعامل هستند بدانند چگونه باید با حفظ سلامت مردم انتخابات را پیش ببرند.

وی ادامه داد:اطلاع رسانی مناسب و اطمینان بخشی به مردم از رعایت همه اصول بهداشتی یکی از موضوعات مهمی است که قطعاً در میزان مشارکت و حضور مردم در پای صندوق تاثیر خواهد داشت.ضمن اینکه از تجربیات کشورهای دیگری که در دوران کرونا انتخابات برگزار کرده اند نیز می تواند برای ما قابل  استفاده و مغتنم باشد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی