کد خبر : 7961

عباسی در دیدار با وزیر آموزش و پرورش:

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس، گفت: استان البرز در حوزه کادر آموزشی با مشکلات زیادی روبرو است و ۳ هزار و ۶۰۰ معلم کم دارد و از طرفی ۳ هزار و ۵۰۰ معلم در مرز بازنشستگی هستند.

علیرضا عباسی در دیدار با وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات آموزشی در سطح کشور و استان البرز، گفت: استان البرز در حوزه کادر آموزشی با مشکلات زیادی روبرو است و ۳ هزار و ۶۰۰ معلم کم دارد و از طرفی ۳ هزار و ۵۰۰ معلم در مرز بازنشستگی هستند.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کمبود فضای آموزشی و بالا بودن تعداد مدارس فرسوده در البرز فاجعه بار است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد اداره مستقل آموزش و پرورش در فردیس ضروری است و باید در دستور کار وزارتخانه قرار گیرد، افزود: کمبود فضای آموزشی و پرورشی در استان البرز در مقایسه با میانگین جهانی و کشوری بسیار نمایان است و باید وزارتخانه اقدام فوری برای آن انجام دهد.

بر اساس این گزارش عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی به وزیر آموزش و پرورش پیشنهاد تاسیس هنرستان کشاورزی را ارئه کرد که با استقبال وزیر آموزش و پرورش روبرو شد و ادامه داد: املاک بدون سند آموزش و پرورش البرز باید به صورت جدی پیگیری شود.

عباسی همچنین در این جلسه تاکید کرد: مطالبه و مسائل معلمان قرارداد کار معین خصوصا مربیان قرآنی طرح نور، غیرانتفاعی، مهرآفرین و دیگر معلمان قراردادی باید پیگیری گردد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی