کد خبر : 7946

مالکی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کشورهای عربی علائمی نشان داده‌اند که می‌خواهند با ایران ارتباط برقرار کنند و چاره‌ای ندارد جز اینکه بپذیرند ایران قدرت منطقه است.

فدا حسین مالکیبا اشاره به اهمیت سفر وزیر امور خارجه کشور به کشورهای منطقه و استقبال ایران بر بهبود روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: سفر ظریف به کشورهای منطقه قفقاز، سفری حساب شده و دستگاه دیپلماسی با توجه به شرایط کنونی، چنین اقدام دیپلماتیک و قابل توجه ای را انجام داده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس بیان کرد: اظهارات وزیر امورخارجه درباره ارتباط با کشورهای خلیج فارس درست است، اخیرا کشورهای عربی علایمی نشان داده اند که می خواهند با جمهوری اسلامی ایران ارتباط برقرار کنند و چاره ای ندارند جز اینکه بپذیرند ایران قدرت منطقه است.

این نماینده با اشاره به برخی میانجیگری های کشورهای عربی برای رفع اختلاف بین ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس، اظهار داشت: میانجیگری برخی کشورها از جمله قطر را به فال نیک می گیریم و امیدواریم این کار نتیجه بخش باشد، پیش از آن  باید بپذیرند که ایران می تواند برای همیشه در کنارشان قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: نگرانی ما این است که رژیم صهیونیستی بخواهد در کنار کشورهای حوزه خلیج فارس باشد و این مسئله آسیب جدی به روابط فرهنگی، سیاسی و حوزه تمدن کشورهای خلیج فارس می زند.

مالکی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت سفر ظریف به کشورهای منطقه قفقاز بیان کرد: در شرایطی که شاهد جابجایی قدرت در دولت آمریکا هستیم، سفر وزیر به منطقه ضرورت داشت و از اهمیت بالایی برخوردار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی این آمادگی را دارد تا با کشورهای حوزه خلیج فارس ارتباط برقرار کند اینکه ما پیشقدم شویم یا آنها، باید در حوزه دیپلماسی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر به منطقه قفقاز با ورود به باکو گفت: ما همیشه معتقد هستیم که منطقه خلیج فارس نیازمند گفت و گو و همکاری و ایجاد روش های اطمینان بین کشورهای این منطقه است.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اجتماعی