کد خبر : 7874

نظری:

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس اعتقاد دارد صلح هرمز نشان دهنده خواست کشورمان در راستای داشتن منطقه ای قدرتمند، باثبات، آرام و بدون تحمیل هژمونی جهانی است.

 
 

علیرضا نظری، در خصوص ابتکار صلح هرمز برای برقراری گفتگوهای منطقه ای، گفت: طرح پیشنهادی ایران اسلامی، نشان دهنده خواست کشورمان در راستای داشتن منطقه ای قدرتمند، باثبات، آرام و بدون تحمیل هژمونی جهانی است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی یکی از مهمترین شاخصه های طرح صلح هرمز محسوب می شود، اظهار کرد: در واقع بر اساس این طرح، کشورهای حاشیه خلیج فارس می توانند مسائل مشترک را حل و اقدام به اعتمادسازی کنند.

وی ادامه داد: بدون شک اگر کشورهای منطقه بر اساس طرح مذکور اقدام کنند، دیگر نیازی به حضورشان در ائتلاف های فرامنطقه ای و استفاده از این ائتلاف ها بر علیه همسایگانشان نیست.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بازیگران منطقه‌ای باید حقوق مشروع، منافع و دغدغه‌های امنیتی همسایگانشان را پذیرفته و به آن احترام بگذارند. از این رو حضور در ائتلاف سرزمینی مشترک می تواند مانع تحقق دسیسه های شوم بازیگران خارجی شود.

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک طرح صلح هرمز می تواند در کوتاه ترین زمان سبب ایجاد امنیت پایدار در منطقه شود که این امر دستاورد مهمی برای جبران راه اشتباه برخی کشورها در همراهی با قدرت های فرامنطقه ای باشد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی