کد خبر : 7740

احمدی بیغش در واکنش اظهارات وزیرخارجه سعودی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران همواره درصدد ایجاد امنیت پایدار و ثبات در خلیج فارس بوده است.

محمود احمدی بیغش ، در واکنش به اظهارات  وزیر خارجه عربستان مبنی بر تنش زایی ایران در منطقه، گفت: در سالیان گذشته ایران و عربستان بر امنیت خلیج فارس نقش داشتند؛ کشورمان به دلیل موقعیت جغرافیایی و نظامی و سعودی ها به دلیل مسائل مالی دو قدرت اثرگذار بودند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز اعتقاد داشتیم که این دو کشور می توانند با قدرتی که دارند می توانند بر امنیت پایدار در منطقه اثرگذار باشند.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد کشورهای حاشیه خلیج فارس باید خودشان امنیت و ثبات منطقه را تامین کنند، ادامه داد: متاسفانه سعودی ها بر اساس ماموریت ایالات متحده در راستای تحکیم حکومتشان اقدام به مخالفت و سردمداری اظهارات نادرست علیه کشورمان دارند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در واقع ایران اسلامی همواره تاکید جدی بر همکاری منطقه ای داشته است زیرا حضور قدرت های فرامنطقه ای صرفا سبب ناامنی و بی ثباتی می شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس مشاهده می شود که دلارهای نفتی سعودی ها هزینه حضور نظامیان خارجی مانند آمریکا در منطقه را پرداخت می کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی