کد خبر : 7714

فلاحی در واکنش به اتهام زنی های اروپایی‌ها :

رئیس کمیته هسته ای مجلس گفت: مشکلات کنونی اینستکس ناشی از عدم پایبندی طرف های اروپایی و آمریکایی در برجام بوده و ربطی به ایران ندارد.

 

سارا فلاحی  با اشاره به اتهام زنی‌های اخیر اروپایی‌ها در برجام به ایران گفت: اگر اتفاقات نامیمونی در برجام و اینستکس رخ دهد، مقصر طرف اروپایی بوده که به واسطه عمل نکردن به تعهداتش مشکلاتی را ایجاد کرده است.

رئیس کمیته هسته ای مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از روز اول به تمام تعهداتش در ذیل برجام  پایبند بوده و طبق مکانیزیم گنجانده شده در برجام، همه طرف های توافق هسته ای بایستی به همه تعهداتشان عمل می کردند اما این کار صورت نگرفت، بنابراین هیچ کم کاری متوجه کشورمان نیست.

وی افزود: نه تنها تاکنون طرف های اروپایی و آمریکایی به تعهداتشان برای لغو تحریم ها در برجام عمل نکرده اند بلکه شرایطی به کشورمان تحمیل شد که مردم را در فشار اقتصادی قرار دادند و در این راستا طرف های اروپایی و آمریکایی با تقسیم کار، نقش پلیس بد و پلیس خوب را بازی کردند.

فلاحی تصریح کرد: پس از این که آمریکایی ها یک طرفه از برجام خارج شدند اروپایی ها نقش اخلال گر آن ها در برجام را ایفا کردند و همچنان به عنوان سرباز پیاده نظام آمریکا به اخلال گری های خود ادامه می دهند.

وی ابراز کرد: با توجه به مطالبات مردم و قدرتی که در سایه مقاومت همین مردم ایجاد شده وقتی طرف های مقابل به تعهداتشان عمل نمی کنند دلیلی ندارد بخواهیم در برجام یک طرفه متعهد باقی بمانیم.

رئیس کمیته هسته ای مجلس بیان کرد: قرار نیست همه طرف های برجام زیر تعهداتشان بزنند و به شکل مستقیم یا غیر مستقیم خارج شوند و ما فقط در این توافق بین المللی هسته ای تنها بمانیم.

وی یادآور شد:تنها ماندن در برجام برای ایران نفعی ندارد چون تحریم ها نه تنها برداشته نشده بلکه تقویت شده و اروپایی ها آمریکا را بازخواست نکردند و کاملا مشخص است که اروپایی ها در زمین آمریکایی ها بازی می کنند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی