کد خبر : 7469

نوش آبادی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برای اتحادیه اروپا متاسف هستیم؛ چرا که به هیچ کدام از تعهدات خود در قبال برجام پایبند نبوده‌اند.

 
 

حسین نوش آبادی ، به بیانیه اخیر اتحادیه اروپا در خصوص برنامه هسته‌ای کشورمان اشاره کرد و گفت: اظهار تاسف اتحادیه اروپا در خصوص از سرگیری غنی‌سازی مجدد اورانیوم از سوی کشورمان فاقد ارزش است.

نماینده مردم ورامین ، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی افزود: اتحادیه اروپا پس از خروج آمریکا از برجام به هیچ کدام از تعهدات خود پایبند نبوده‌اند؛علی‌رغم اینکه وعده‌های فراوانی را در این رابطه داده بوده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما متاسفیم از اینکه اتحادیه اروپا زیر چتر آمریکا قرار گرفته است و جسارت و شهامت اجرای تعهدات خود را بدون کسب اجازه از ایالات متحده ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران در این 2 سال اخیر گام‌هایی را برای کاهش تعهدات خود برداشته است، همگی در قالب مفاد برجام هستند؛ چرا که در این معاهده پیش بینی شده بود که در صورت عدم پایبندی طرف‌های مقابل به تعهدات خود ما نیز به همان میزان می‌توانیم تعهدات خود را کاهش دهیم و البته این اقدامات در راستای برجام است.

وی تصریح کرد: اگر طرف‌های مقابل تعهدات خود را عملیاتی کنند؛ قطعا جمهوری اسلامی ایران نیز به انجام تعهدات خود بازخواهد گشت؛ اگر چه ما تمام تعهدات خود را عملیاتی کرده‌ایم، اما آنها به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکردند که از این بابت نیز برای غربی‌ها متاسف هستیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی