کد خبر : 7278

در هفته آینده؛

مسائل مرتبط با نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران در نشست هفته اینده کمیسیون امنیت ملی بررسی و پیگیری می‌شود.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز  یکشنبه ٢١ دی ماه هفته آتی ضمن مروری بر آخرین اخبار به استماع گزارش هیات اعزامی به شهرستان‌های آبادان و خرمشهر به منظور بازدید از مرزها و بررسی مسائل منطقه خواهد پرداخت. نمایندگان این کمیسیون تخصصی مجلس در ادامه نشست خود مسائل مرتبط با نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران را پیگیری خواهند کرد.

لایحه اصلاح قانون به کارگیری سلاح توسط مامورین نیروهای مسلح در موارد ضروری نیز در جلسه 21 دی ماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم بررسی می‌شود.

اعضای این کمیسیون مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه بیست و سوم دی ماه نیز به استماع گزارش کمیته امنیت آب در خصوص آخرین وضعیت رودخانه‌های مرزی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه، آخرین وضعیت رودخانه‌های کشورمان که به دریاچه خزر منتهی می‌شود و آخرین وضعیت رودخانه‌های کشورمان در حوضه‌های ساحلی خلیج فارس و دریای عمان می‌پردازند.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه این جلسه به استماع گزارش کارگروه دفاعی در خصوص پیگیری آخرین اقدامات و تدابیر دستگاه‌های ذیربط در ارتباط با خانواده های محترم حادثه تروریستی اهواز و بررسی طرح توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی می‌پردازند.

چهارشنبه بیست و چهارم دی ماه نیز نشست هیئت رئیسه کمیسیون و روسای کمیته ها پیش از آغاز جلسه علنی صحن مجلس برگزار می‌شود.

کمیته امنیت کمیسیون نیز روز دوشنبه بیست و دوم دی ماه آخرین وضعیت رودخانه‌های مرزی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه، آخرین وضعیت رودخانه‌های کشورمان که به دریاچه خزر منتهی می‌شود و آخرین وضعیت رودخانه‌های کشورمان در حوضه‌های ساحلی خلیج فارس و دریای عمان را بررسی خواهند کرد. کمیته دفاعی نیز در همین روز آخرین اقدامات و تدابیر دستگاه‌های ذیربط در ارتباط با خانواده‌های محترم حادثه تروریستی اهواز را بررسی و پیگیری خواهند کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی