کد خبر : 7195

مقتدایی تشریح کرد:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: یکی از مطالبات اساسی مردم کشورهای منطقه نظیر ایران، عراق، لبنان، سوریه، فلسطین اخراج همیشگی آمریکا از خاورمیانه است.

عباس مقتدایی ، با اشاره به تحرکات اخیر آمریکا در روز های پایانی ریاست جمهوری ترامپ گفت: حجم بالای آسیب پذیری  آمریکا در منطقه خلیج فارس باعث شده تا از همان ابتدا تفکر تهاجم به ایران محکوم به شکست باشد. اثبات حقانیت و توانمندی های ایران در نزد جهانیان باعث شد تا  ترامپ در اوج قدرت نتواند به اهدافش  در کمپین فشار حداکثری علیه ایران دست پیدا کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: از تحرکات اخیر نظامی آمریکا این واقعیت را می توان فهمید که دولتمردان این کشور نگران اخراج ایالات متحده از  منطقه خاورمیانه هستند. یکی از مطالبات اساسی مردم کشورهای منطقه نظیر ایران،عراق،لبنان،سوریه،فلسطین اخراج همیشگی آمریکا از خاورمیانه است.

وی افزود: مطالبه‌گری ملت‌های منطقه برای اخراج آمریکا از خاورمیانه باعث شده تا آن ها با تمرکز بر روی بعضی از دولت های وابسته، تلاش کنند تا زمینه ماندگاری خود را در منطقه ایجاد کنند.   

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: روند بیدار اسلامی و خیزش های ملت مسلمان به سمت سویی است که حتی اگر آمریکایی ها موفقیت های اندکی در میان دولت ها به صورت بلند مدت یا میان مدت بدست بیاورند باید از منطقه رخت بسته و گزینه خروج را دنبال کنند، در غیر این صورت، مبحث اخراج برای آن ها قطعی است؛ به همین جهت می توان صحبت های روزهای اخیر درباره حضور برخی از ناوگان دریایی آمریکا در خلیج فارس را در راستای رعب و وحشت ایالات متحده از قدرت جمهوری اسلامی برشمرد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران این توانایی را دارد تا در هر شرایطی ابزارهای دفاعی مورد نیازش از طریق تواید داخلی تامین کند و در حال حاضر بسیاری از ادوات نظامی ایران آماده رزم هستند.

 مقتدایی یادآور شد: فقط کافی است آمریکایی‌ها دست از پا خطا کنند تا طوفان ملت‌های منطقه برای اخراج آنان از خاورمیانه نمایان شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی