کد خبر : 7164

ذوالنوری در واکنش به اظهارات سخنگوی دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا:

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیسات خارجی مجلس گفت: اروپایی ها اگر برای برجام دل می سوزانند و از مرگ برجام نگران هستند به جای آدرس عوضی دادن، با اجرای تعهدات خود از مرگ برجام جلوگیری کنند.

مجتبی ذوالنوری، در واکنش به اظهارات سخنگوی دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا درخصوص آغاز غنی سازی 20 درصد ایران، گفت: اگر اروپا معتقد است که کاهش تعهدات برجامی ایران پایان برجام تلقی می شود، پس با این دیدگاه و منطق، آن ها با عدم انجام هیچکدام از تعهداتشان سال ها پیش، برجام را خاتمه داده و باطل کرده‌اند و برجامی باقی نگذاشته‌اند که کاهش تعهدات ایران، پایان توافق هسته‌ای محسوب شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: اگر کاهش یا عدم اجرای تعهدات آن‌ها، نقض و پایان برجام محسوب نمی‌شود، پس چگونه اقدام مشابه طرف مقابل؛ یعنی ایران، نقض و پایان برجام تلقی می‌شود؟

وی افزود: اگر کاهش تعهدات ایران خاتمه برجام است، پس خروج آمریکا مرگ برجام محسوب می‌شود. با اینکه برجام تاکنون، آورده و خیری برای ایران نداشته و از بین اعضای برجام فقط ایران، تعهدات خود را اجرا کرده، با این حال ایران تاکنون هیچگاه از برجام اعلام خروج نکرده و خارج نشده است .

ذوالنوری تصریح کرد: اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها  یک فرصت دیگر برای بازگشت اروپا به اجرای تعهدات ترک شده‌اش محسوب می شود، تا وظائف خود را بطور کامل انجام دهد. 

وی تاکید کرد : نه برجام آش دهن سوزی برای ایران است و نه خروج ایران از برجام برای ایران کار سختی خواهد بود. بنابر این، اروپایی ها اگر برای برجام دل می سوزانند و از مرگ برجام نگران هستند، به جای آدرس عوضی دادن، با اجرای تعهدات خود از مرگ برجام جلوگیری کند .

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: اگر حقوق ضایع شده مردم ایران را تامین نمی کنند، خفه شوند و به تزویر و نیرنگ و حقه بازی و بدعهدی خود پایان دهند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی