کد خبر : 7161

حیدری:

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آغاز غنی سازی ۲۰ درصد به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاع داده شده و هیچ انحرافی در برنامه هسته ای ایران وجود ندارد.

شهریار حیدری، در خصوص آغاز غنی سازی 20 درصد از سوی کشورمان و موضع ضدایرانی اتحادیه اروپا، گفت: این اقدام مطابق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی صورت گرفته، از این رو هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران انجام نشده است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آغاز غنی سازی 20 درصد به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاع داده شده است، اظهار کرد: در واقع هر کشوری که عملکرد شفاف در حوزه هسته ای داشته باشد، می‌تواند فعالیت صلح آمیز انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه نگرانی کشورهای اروپایی جای تامل ندارد زیرا خودشان برجام را معطل گذاشته و به تعهداتشان عمل نکرده اند، ادامه داد: بر این اساس جمهوری اسلامی ایران مطابق مفاد برجام تعهداتش را به صورت گام به گام کاهش داد از این رو هیچ انحرافی از برجام رخ نداده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه وحدت و هماهنگی میان تمام نهادها و ارگان ها در روند اجرای قانون جای تقدیر دارد، افزود: نمی توانیم به اروپایی ها زمان بیشتری دهیم زیرا چندین سال از انعقاد برجام گذشته و 1+4 هیچ اقدامی برای تحقق منافع ایران اسلامی انجام نداده اند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروزه نقد جدی به طرف های برجامی وارد است نه ایران، زیرا کشورمان در چارچوب قوانین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حرکت می کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی