کد خبر : 7125

علیرضا بیگی مطرح کرد

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با انتقاد از عملکرد دستگاه دیپلماسی، گفت: از ابتدای مسئولیت ظریف در وزارت خارجه تا کنون اشتباهات محاسباتی ادامه دارد.

احمد علیرضا بیگی، در این باره که وزیر امور خارجه کشور از حرکات مزدوران صهیونیستی در راستای ایجاد جنگ بین ایران و آمریکا گفته است، اظهار کرد: تحرکات آمریکا در منطقه موضوع جدیدی نیست، به نظر می رسد آمریکا در شرایط موجود به هیچ عنوان نمی تواند در حوزه نظامی وارد رویارویی با ایران شود چرا که عواقب کار را می سنجد. آقای ترامپ هم موقعیت این چنینی که با  جمهوری اسلامی ایران وارد رویارویی نظامی شود را دارا نیست.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رویارویی نظامی بین تهران و واشنگتن در واقع موضع گیری وزیر امور خارجه کشور است، به غیر از آقای ظریف، کسی چنین تحلیلی در زمینه رویارویی نظامی آمریکا با ایران ندارد.

وی با بیان اینکه آمریکا اگر برای رویارویی نظامی با ایران دنبال بهانه بود به اندازه کافی بهانه داشته است، بیان کرد: ما پهباد آمریکایی را در خلیج فارس سرنگون کردیم و به پایگاه نظامی عین الاسد حمله کردیم، بنابراین اگر مقصود این باشد که رژیم صهیونیستی بنا دارد قراین و شواهدی ایجاد کند تا ایران را به فعالیت نظامی خصمانه علیه آمریکا متهم کند، نیازمند مدرک و شواهد نیست. از موشک باران پایگاه عین الاسد بهانه واضح تر سراغ نداریم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه چنین مواضعی در واقع دستپخت آقای ظریف است، اظهار داشت: وزیر به دنبال مطامع دیگری است، ظریف شعر خوانی اردوغان را یک تهدید تلقی کرد اما معلوم شد اشتباه کرده و آقای ظریف متوجه موضوع نشده است، الان دوباره دچار اشتباه محاسباتی شده ضمن اینکه از ابتدای وزارت ایشان تا کنون این اشتباهات محاسباتی ادامه دارد.

علیرضا بیگی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ما در آتش اشتباهات محاسباتی دیپلماسی خارجی می سوزیم، گفت:  کشورهای پیرامونی که در دوره تحریم گذشته همراه ما بودند، به واسطه همسایگی با وجود فشارهای آمریکا با ایران همراهی هایی داشتند و وجود آنها مانع می شد شرایط تحریم بر زندگی روزمره مردم اثرگذار باشد، به همت آقای ظریف و دوستانش در دستگاه دیپلماسی کشور، این دوستان را از  دست دادیم و آن ها به دامان صهیونیسم افتادند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: دوری کشورهای همسایه از ایران، از هنرهای آقای ظریف بوده است، الان  هم می خواهد راه  ترکیه و عراق را بر روی ما ببندد و کشور را وادار به تسلیم کند، این موضوع را از ضمیر خفته آقای ظریف می توان دریافت./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی