کد خبر : 7116

رحیمی‌جهان آبادی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر کاندیداها در انتخابات از سوی احزاب معرفی شوند،دارای تفکری مشخص هستند و پاسخگوتر می‌شوند.

جلیل رحیمی جهان آبادی در خصوص جایگاه احزاب در انتخابات، گفت: تاکنون در انتخابات ریاست جمهوری حزب فعالی در کشور نداشته ایم زیرا احزاب عملکرد منسجی نداشته اند.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر انتخابات به صورت حزبی برگزار شود به راحتی می توان دریافت که افراد دارای چه پشتوانه فکری هستند، اظهار کرد: در این میان وقتی افراد عملکرد نامناسب داشته باشند به دلیل اینکه از سوی احزاب معرفی شده اند باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال با بررسی اجمالی می توان دریافت بسیاری از کاندیداها هستند که در زمان انتخابات مورد تایید برخی احزاب بودند اما وقتی عملکردشان ضعیف شد، احزاب آنها را رها کردند که اگر انتخابات حزبی باشد، چنین مواردی کاهش می یابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احصاء شاخص های قانون انتخابات باید تغییر کند، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال ملاک های کیفی در انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد که باید کمی شود. در واقع ملاک های مولفه هایی مانند رجل سیاسی و مذهبی باید مشخص شود تا بتوان افراد را سنجش کرد. بر این اساس افرادی که تایید یا ردصلاحیت می شوند به راحتی می توانند از دلیل رد یا تاییدشان مطلع شوند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی