کد خبر : 7045

موسوی لارگانی ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله مصباح یزدی:

عضو هیأت رئیسه مجلس رحلت آیت‌الله مصباح یزدی را خسارتی برای نظام دانست و گفت: این عالم وارسته با بصیرت و آگاهی جلوی نفوذ دشمن به لایه‌های نظام را در زمان‌های مختلف گرفت.

سید ناصر موسوی لارگانی   با اشاره به تقارن ارتحال آیت الله مصباح یزدی با سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و ضمن عرض تسلیت به مناسبت این دو رویداد، گفت: آیت الله مصباح مرد میدان بود و با بصیرت، زمان شناسی، بینش و دید بازی که داشت در تمام عرصه ها از بروز و ظهور نفوذی ها جلوگیری کرد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آیت الله مصباح شاگرد خلف حضرت امام(ره) و یکی از رهروان راه ایشان و از مریدان خاص و خالص مقام معظم رهبری بودند، عنوان کرد: بعد از رحلت فیلسوف علامه آیت الله طباطبایی و شهادت آیت الله مطهری(ره) و آیت الله بهشتی، دلخوش به چنین شخصیت ارزنده و بزرگواری در کشور بودیم که جای خالی این عزیزان را در حوزه علمیه پر کرده بود.

وی افزود: رحلت آیت الله مصباح مصداق حدیث شریف امام صادق(ع) که می فرمایند وقتی عالم دانشمندی از دنیا می رود، شکافی در اسلام ایجاد می شود که هیچ چیزی نمی تواند آن شکاف را پر کند.

موسوی لارگانی در ادامه آیت الله مصباح را نقطه عطفی در نظام انقلاب اسلامی دانست و افزود: امروز کمتر کسی به لحاظ علمی و اعتقادی و جایگاه مذهبی می تواند جای آن مرحوم را در حوزه های علمیه بگیرد و جایگزینی برای ایشان وجود ندارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به پیام ارزشمند و پرمحتوای رهبر معظم انقلاب به مناسبت رحلت این عالم وارسته، خاطرنشان کرد: حضرت آیت الله خامنه ای فقدان آیت الله مصباح را خسارتی برای حوزه های علمیه و خود را نیز همراه خانواده آن بزرگوار، سوگوار این داغ دانستند که این امر حاکی از جایگاه ویژه ای است که آیت الله مصباح یزدی داشت./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی