کد خبر : 7033

راستینه با اشاره به اهمیت گفتگوهای منطقه‌ای:

عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در مجلس گفت: کشورهای همسایه‌ در خلیج همیشه فارس بدانند قدرت منطقه و جهانی ایران ظرفیت بی نظیر برای حفظ امنیت پایدار منطقه است.

احمد راستینه هفشجانی، در رابطه با درخواست قطر برای برگزاری گفت‌وگوی کشورهای عربی خلیج فارس با ایران، گفت: کشورمان همواره نشان داده برای امنیت همسایگانش احترام قائل بوده و در این راستا برای کمک رسانی اعلام آمادگی کرده است.

نماینده مردم شهرکرد، بن و ‌سامان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کشورهای همسایه‌مان در خلیج همیشه فارس باید بدانند قدرت منطقه و جهانی ایران اسلامی ظرفیت بی نظیر برای حفظ امنیت پایدار حوزه خلیج فارس است.

وی ادامه داد: به نظر می رسد برخی از کشورها باید بجای اینکه چشم امید به کشورهای فرامنطقه ای، سلطه گر و استعمارگر داشته باشند، باید به سمت شکل دهی ائتلاف و همدلی بر اساس توان قدرت منطقه ای حرکت کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: ایجاد امنیت از سوی کشورهای منطقه در خلیج فارس می تواند بر اساس ظرفیت کشورها باشد و این امر موجب خواهد شد دست استعمارگران و لشگرکشان خارجی قطع شود.

عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه باید بدانند تنها کشوری که در سختی ها ایستاده و به همسایگانش کمک کرده تا به سمت فروپاشی نروند، جمهوری اسلامی ایران بوده است.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی