کد خبر : 7002

قاضی‌زاده هاشمی:

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی ضمن تسلیت درگذشت آیت الله مصباح یزدی، نوشت: او یار راستین رهبر معظم انقلاب و وزنه‌ای سنگین برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی بود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی درگذشت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: آیت الله مصباح یزدی یار راستین رهبر معظم انقلاب و وزنه‌ای سنگین برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی بودند، آن عالِم عامل، افزون بر مجاهدت مستمر در راستای صیانت و حراست از حریم آموزه‌های بلند دینی و اسلامی از حضور در میدان جهاد سیاسی نیز غافل نماند و با تأسّی به سیره حضرت امام خمینی(ره)، تلاش در مسیر تحقّق اهداف نهضت اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی را وجهه همت خویش قرار داد و در طول چهار دهه گذشته نیز در جایگاه‌ها و مناصب گوناگون، نسبت به خدمت خالصانه و مجدانه به‌نظام مقدس اسلامی اهتمام کرد.

متن پیام او بدین شرح است:

قال رسول الله(صلی الله علیه وآله طاهرین وسلم) : 

اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء 

ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه الزهراء(س) ارتحال جانسوز آیت الله مصباح یزدی، آن فقیه وارسته، عالم ومجاهد عرصه جهاد که در طول فعالیت‌ها و اقدامات سیاسی در مسیر حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برداشتند و در حوزه های علمیه نیز منشأ خدمات علمی فراوانی بودند به محضر حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری، حوزه­‌های علمیه و بیت مکرم ایشان تسلیت می­گویم و برای آن فقید سعید علو درجات و رحمت واسعه الهی و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان را از درگاه حضرت حق مسئلت دارم.

ایشان یار راستین رهبری معظم ووزنه‌ای سنگین برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی بودند، آن عالِم عامل، افزون بر مجاهدت مستمر در راستای صیانت و حراست از حریم آموزه‌های بلند دینی و اسلامی از حضور در میدان جهاد سیاسی نیز غافل نماند و با تأسّی به سیره حضرت امام خمینی(ره)، تلاش در مسیر تحقّق اهداف نهضت اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی را وجهه همت خویش قرار داد و در طول چهار دهه گذشته نیز در جایگاه‌ها و مناصب گوناگون، نسبت به خدمت خالصانه و مجدانه به‌نظام مقدس اسلامی اهتمام نمود.

همان گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی در وصف ایشان می‌فرمایند: «بنده نزدیک به چهل سال است که جناب آقای مصباح را می شناسم و به ایشان به عنوان یک فقیه، فیلسوف، متفکر و صاحب نظر در مسائل اساسی اسلام ارادت قلبی دارم. اگر خداوند متعال به نسل کنونی ما این توفیق را نداد که از شخصیت هایی مانند علامه طباطبایی و شهید مطهری استفاده کند، اما به لطف خدا، این شخصیت عزیز و عظیم القدر، خلأ آن عزیزان را در زمان ما پر می کند.»

آیت‌الله مصباح یزدی از چهره­ های شاخص و ارزشمند حوزه علمیه قم؛ انسانی متفکر، نظریه‌پرداز، و تکلیف محور که هم قبل از پیروزی انقلاب و هم بعد از پیروزی انقلاب در عرصه­ های مختلف بر اساس تکلیف عمل کرده و شخصیتی بودند که دوست و دشمن را نسبت به بعد علمی و جایگاه وی به واداشته بود.

بصیرت، ایفای نقش به عنوان عنصری فعال در صحنه‌های خطیر سیاسی، شجاعت، عمق، صراحت وبنیه علمی و همچنین تواضع در اوج این عظمت، ستودنی و از نکات مهم اخلاقی است که ایشان را برجسته می‌کرد.

ازدیگر خصوصیات ایشان ولایت پذیری وی بود، چنان که می‌فرمایند: «اطاعت از ولی‌فقیه‌ مانند اطاعت از ائمه معصومین واجب است؛ هر چند که ولی‌فقیه معصوم نیست.»

همچنین ایشان، با مشاهده توطئه‌های اعتقادی دشمنان در راستای اقدامات نرم خود وبالاخص علیه جوانان ارزشی، در طول عمربابرکت انقلاب اسلامی، بر آن شدند که برای حفظ و نگهداری ارزش های دینی، اعتقادی، توحیدی و پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی و حفظ نشاط ارزشی وانقلابی جوانان، به شیوه‌های مختلف و در مراکز گوناگون به سخنرانی، روشنگری و پاسخ به شبهات می‌پرداختند.  

بی‌گمان آثار، برکات و نقش کم نظیر آن استاد برجسته و فقیه ربانی، به عنوان عالمی وارسته و بصیر در بسیاری از میادین مجاهدت در قبل و بعد از انقلاب، در پیش برندگی انقلاب و صیانت از آرمان‌های متعالی اسلام عزیز همواره در بین مجاهدان و خدمتگزاران صدیق تاریخ انقلاب اسلامی همچون نگینی برجسته خواهد درخشید.

اینجانب ضمن تسلیت مجدد این ضایعه به بیت مکرم، علو درجات و حشر با اولیای الهی را برای ایشان از خدای متعال مسئلت می نمایم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی