کد خبر : 7001

کدخدایی:

سخنگوی شورای نگهبان نوشت: آیت الله مصباح یزدی عالمی وارسته بود که دل در گرو دنیا نداشت و در جهت روشنگری معارف اسلامی یک لحظه از پای ننشست.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در حساب کاربری خود در اینستاگرام با اشاره به درگذشت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، نوشت: :چند سالی بود توفیق دیدار و گفتگوی از نزدیک با ایشان را نداشتم. در روز سه‌شنبه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۸ توفیق حاصل شد، ساعت ۱۹. بسیار تکیده و رنجور به نظر می‌رسیدند. از همان آغاز و مانند همیشه من را مبهوت کلام الهی خود کردند و این که ارزش انسان‌ها به تبعیت از اوامر الهی است.

وی درباره جرئیات دیدار خود با آیت الله مصباح یزدی، آورده است: از بزرگی امام (ره) گفتند و من نیز خاطره‌ای که از آقای دعایی به‌تازگی شنیده بودم را بازگو کردم. ایشان تذکر دادند که این بخش کوچکی از بزرگی امام (ره) است. چه بسیار مطالبی که از امام (ره) ما نشنیده و ندیده‌ایم! از ایشان سوال کردم رمز این بزرگی چیست و پاسخ شنیدم، ظلم نکردن به نفس، مَّا أَصَابَکَ مِنْ حَسَنَةٍ فَمِنَ اللَّهِ وَمَا أَصَابَکَ مِن سَیِّئَةٍ فَمِن نَّفْسِکَ...

سخنگوی شورای نگهبان نوشت: سوال شد چگونه این راه طی می‌شود؟ فرمودند: با توسل به ائمه اطهار (ع) و حتی با یک صلوات!

کدخدایی در ادامه مطلب خود آورده است: سوال کردم تکلیف بزرگانی چون ابن‌عربی و مولوی چه می‌شود؟، فرمود شاید شرایط فراهم نبوده و اگر این فرصت فراهم می‌شد چه‌بسا آنان نیز متوجه می‌شدند!

وی خاطرنشان کرد: در ادامه ذکر خاطره‌ای از مرحوم شیخ‌الاسلام، امام‌جمعه سابق سنندج داشتند و این که به دعوت ایشان برای سخنرانی به سنندج مسافرت کرده‌اند و پس از آن امام جمعه مرحوم از حضرت آقا از این سخنرانی تشکر کرده بود.

سخنگوی شورای نگهبان اضافه کرد: از ایشان خواستم این افکار بلند را در جلساتی با علاقه‌مندان در میان بگذارند. گفتند: دیگر توانی باقی نیست! با صدای اذان حدود ساعت ۲۰/۱۵ بلند شدم و اگر موقع نماز نبود این جلسه ساعت‌ها به طول می‌انجامید.

کدخدایی با بیان اینکه آیت‌الله مصباح یزدی عالمی وارسته بود که دل در گرو دنیا نداشت و در جهت روشنگری معارف اسلامی یک لحظه از پای ننشست،نوشت: امید آن که افکار بلند او در حوزه معارف دینی برای مردم به خوبی تبیین شود و در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی