کد خبر : 6876

ایزدخواه:

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر معتقد است وقت بازرسی‌های بی‌حد و حصر آژانس از مراکز هسته‌ای کشورمان گذشته است.

 
 

روح الله ایزدخواه  به رفتارهای متناقض آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در قبال جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: کشورمان چه درزمان اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و چه در زمان برجام بیش از آنچه که تصور می‌شد به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و طرف‌های غربی امتیاز داده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: سالهاست که آنها راستی آزمایی کردند و بارها ثابت شده که ایران به تعهدات خود پایبند بوده و در حال حاضر نیز وقت آن رسیده که ما راستی آزمایی کنیم که آیا قرار بوده غربی‌ها به تعهدات خود عمل کنند؟

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از نگاه ما نظارت بی حد و حصر آژانس بر تاسیسات هسته‌ای کشورمان تمام شده و باید به سمتی حرکت کنیم که طرف‌های غربی را مورد سنجش قرار دهیم که آیا قرار بوده همچنان به تعهدات خود پایبند نباشند؟

وی اظهار کرد: حق مسلم جمهوری اسلامی ایران است که اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند و حتی  برخی از نمایندگان مجلس هم در زمان تصویب طرح اقدام راهبردی در مقابله با تحریم‌ها نظرشان بر این بوده که از NPT خارج شویم، اما به این نتیجه رسیدیم که فقط عضویت در معاهده ان پی تی برای کشورمان کافی بوده؛ چرا که سالهاست تعهدات زیادی را انجام دادیم و از این جهت دیگر تاریح انقضا نظارت‌های آژانس بر تاسیسات هسته‌ای ایران گذشته است.

ایزدخواه بیان کرد: طرح مجلس دو ماه به دولت مهلت داده تا گزارش خود را ارائه دهد که آیا غربی‌ها به تعهدات خود پایبند بوده‌اند؟ که در این راستا نیز چشم ما آب نمی‌خورد که غربی‌ها به تعهد خود پایبند باشند و البته بنده نیز از همان ابتدا مخالف مهلت دوماهه به دولت بودم؛ چرا که می‌بایست از همان زمان تصویب این طرح، سریعا اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی