کد خبر : 6866

حدادی با اشاره به بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری:

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به بررسی مواد ارجاعی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون، گفت: داوطلبان می‌توانند الکترونیکی یا حضوری در انتخابات ثبت نام کنند.

علی حدادی  در توضیح نشست کمیسیون امور داخلی امروز یکشنبه 7 دی ماه، گفت: مواد 4، 8 و 11 طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری درباره معیارهای مدیر و مدبر، ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از طریق سامانه الکترونیکی و دعوت شورای نگهبان از داوطلبان احتمالی سه ماه پیش از ثبت نام برای بررسی سوابق، با موافقت نمایندگان در صحن مجلس به کمیسیون ارجاع شده بود لذاجهت اصلاح مجدد در دستور کار قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس یازدهم افزود: این مواد مجدد اصلاح و به صحن ارسال شد بنابراین روز سه‌شنبه نهم دی ماه در دستور کار صحن مجلس قرار می‌گیرد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان مجلس شورای اسلامی یادآور شد:  پیش از این در ماده هشتم طرح مذکور آمده بود که داوطلبان موظفند از طریق سامانه الکترونیکی ثبت نام کنند، با انجام اصلاحات صورت گرفته، داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی یا حضوری در انتخابات ثبت نام کنند.

حدادی ادامه داد: ماده یازدهم  این طرح نیز بر اساس بندهای سیاست‌های کلی انتخابات مبنی بر شناسایی اولیه و توانایی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری اصلاح شد لذا اعضای شورای نگهبان سه ماه قبل از ثبت نام در صورت اعلام داوطلب، از آنها دعوت به عمل شود تا سوابقشان مورد بررسی قرار گیرد. /

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی