کد خبر : 6847

رشیدی کوچی مطرح کرد

عضو کمیسیون امورداخلی کشورو شوراهای مجلس گفت: در صورت تصویب و اجرای طرح ممنوعیت خروج مسئولان نظام از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی، مدیران دو تابعیتی به مدت ۲ سال ممنوع الخروج می شوند.

جلال رشیدی کوچی،در تشریح جزئیات طرح ممنوعیت خروج مسئولان نظام از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی گفت: بر اساس این طرح مسئولین ارشد نظام تا سه سال  پس از پایان خدمت، اجازه خروج  از کشور را ندارند مگر این که دارای مجوز از نهادهای قضایی و امنیتی مانند وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه باشند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ادامه داد: این طرح شامل افرادی است که اسامی آن‌ها ذیل اصل 142 قانون اساسی درباره ثبت اموال مسئولین آماده است.

وی افزود: هدف این طرح پنج ماده ای حفظ بیت المال و صیانت از نظام اسلامی است به همین منظور منتظر هستیم  این طرح در صحن مطرح شود.

رشیدی کوچی بیان کرد: در صورت تصویب این طرح ابتدا در مورد مدیران دو تابعیتی  اجرا می شود و  سپس شامل سایر مقامات نظام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: طرح ممنوعیت خروج مسئولان نظام از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی، شامل وزرا، نمایندگان، معاونین وزرا می شود و امیدواریم  پس از بررسی این طرح در صحن، با رای بالا به منظور رفع خلاءهای موجود تصویب شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، «طرح ممنوعیت خروج مسئولان و مدیران جمهوری اسلامی ایران پس از اتمام مسئولیت از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی» در نشست علنی روز (چهارشنبه  3 دی ماه) مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی