کد خبر : 6775

احمدی بیغش با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در خصوص نظارت نمایندگان بر دولت:

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور باید بداند قانون یک نوشته است که بایستی کارگزارنی همچون ایشان آن را اجرایی کنند و وقتی که مشاهده می‌شود در اجرای قوانین کوتاهی شده است، مجلس شورای اسلامی ورود خواهد کرد.

محمود احمدی بیغش، در واکنش به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اینکه « مجلس نمی‌تواند بر کار وزرا نظارت کند» اظهار کرد: رئیس جمهور باید به نحوی سخنان خود را مطرح کند که مضحکه رسانه‌های بیگانه واقع نشوند و البته از طرفی هم توصیه می‌شود که  قانون اساسی را مرور کند تا چیزی از آن متوجه شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی افزود: آن‌ چیزی که مسلم بوده نمایندگان موظف هستند که بر حسن اجرای قوانین نظارت داشته باشند؛ بنابراین باید این سوال پرسیده شود که آیا قانون خود به خود عملیاتی می‌شود یا اینکه توسط کارگزارن نظام همچون رئیس جمهور و وزرا باید انجام شود؟

وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی وقتی مشاهده می‌کنند قانونی به درستی اجرا نشده، بایستی این کم‌کاری که از سوی رئیس‌جمهور و وزرا اتفاق افتاده است را به آنها گوشزد کنند تا به نحوی قوانین اجرایی شوند؛ ضمنا قانون یک نوشته است که باید امثال این آقایان آن را اجرایی کنند و هیچگاه خود به خود به منصه ظهور نخواهد رسید.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آقای رئیس جمهور! باید بداند که هر آنچه را که در این 7 سال اخیر در ذهن خود داشت و آنها را عملیاتی نکرد  دیگر نمی‌تواند با جنجال آفرینی کاری را به پیش ببرد.

 عضو کمیسیون امنیت ملیو سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ای کاش رئیس جمهور بگذارد مردم به آرامش دست یابند و همچنین نظام هم به مسیر واقعی خود که پیشرفت و آبادانی بوده، بازگردد و اسباب زحمت برای ملت نشوند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی