کد خبر : 6745

حدادی با تشریح نشست کمیسیون شوراها:

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی از اصلاح مواردی از طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در این کمیسیون خبر داد.

 

علی حدادی، با اشاره به نشست امروز عصر(یکشنبه 30 آذر ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: بند5، 4 و 7 جز الف ماده یک در جلسه علنی چهارشنبه هفته گذشته برای بررسی مجدد به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع شد، امروز کمیسیون با حضور مسئولین دستگاه های اجرایی،  کارشناسان مرکز پژوهش ها تشکیل جلسه داد، بحث و تبادل نظر صورت گرفت و این سه بند اصلاح و تصویب شد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیان کرد: بند 5 به این شرح اصلاح و تبصره ذیل آن حذف شد، در بند 5 آمده است فقدان سابقه محکومیت قطعی موثر کیفری.

این نماینده مجلس اظهار داشت: همچنین بند 6 اینگونه اصلاح شد؛ عدم محکومیت  به جرائم اقتصادی موضوع بندهای تبصره ماده 36 قانون مجازات اسلامی و جرائم  انتخاباتی موضوع بندهای 1،3،7،14،15 و 17 ماده 33 قانون انتخابات ریاست جمهوری، جرائم علیه امنیت  داخلی و خارجی کشور، اقدام بر ضد نظام جمهوری اسلامی ایران، ارتداد، خیانت در امانت  و جرائم عفت عمومی.

حدادی با اشاره به اینکه بند 7 به اصلاح و یک تبصره به آن الحاق شد بیان کرد: در بند 7 آمده است فقدان سابقه سوء امنیتی و عدم وابستگی به گروه های غیرقانونی بر اساس اعلام وزارت اطلاعات و یا سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. در تبصره تاکید شد منظور از گروه های غیرقانونی احزاب، گروه ها، تشکل ها و یا مجموعه هایی هستند که تشکیل یا فعالیت آنها منطبق بر قوانین جمهوری اسلامی ایران نبوده یا با نظر مراجع قانونی ذی صلاح غیرقانونی بودن آنها اعلام شده باشد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اظهار داشت: در این نشست بودجه دو سازمان جمعیت هلال احمر کل کشور و سازمان بسیج نیز با حضور مسئولان آنها بررسی شد، پیشنهادات در بودجه این دو نهاد جمع بندی و به کمیسیون تلفیق بودجه لایحه 1400 ارسال می شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی