کد خبر : 6718

شجاعی علی آبادی:

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا در این دوره انتخابات شوراها هئیت‌های نظارت استانی جدیت در بررسی صلاحیت‌ها را سرلوحه کار خود قرار خواهند داد.

حسن شجاعی علی آبادی ، به بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شورای شهر اشاره کرد و گفت: در گذشته یک تسامحی در بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شورای شهر وجود داشته که همین امر باعث خدشه دار شدن به اعتماد عمومی شده است.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی افزود:  بازداشت‌هایی که گاهی در شوراهای شهر و روستا اتفاق می‌افتد و تعداد آنها در این چند ماه اخیر نیز زیاد شد شده به دلیل این بوده که در همان ابتدا سخت‌گیری لازم برای بررسی صلاحیت‌ها صورت نپذیرفته است.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هئیت‌های نظارت استانی بر انتخابات شوراها سخت‌گیری در بررسی صلاحیت‌ها را در دستور کار قرار خواهند داد، تاکید کرد: کمیسیون اصل 90 و هئیت‌های استانی نظارت بر انتخابات شوراها بنا را بر این خواهند گذاشت که برای بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شورای شهر سختگیری‌ها با شدت و حدت خاصی صورت بگیرد تا افراد سالم و توانمند امکان حضور در این عرصه را پیدا کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: ضمنا؛ جدیت در بررسی صلاحیت کاندیداها انتخابات شوراها در چارچوب قانونی صورت خواهد گرفت تا شاهد تخلفات شکل گرفته در این سالهای اخیر نباشیم./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی