کد خبر : 6501

حدادی در تشریح گزارش عملکرد ۶ ماهه نخست کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس مطرح کرد

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس گفت: در ۶ماهه نخست کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی، بیش از ۵۶ جلسه داشته که حول و حوش ۹۳ سوال، تحقیق و تفحص و همچنین ۱۶ طرح و لایحه را مورد بررسی قرار داده است.

علی حدادی، در تشریح گزارش عملکرد شش ماه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در اجلاسیه نخست مجلس یازدهم، گفت: در شش ماهه نخست مجلس یازدهم، کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، بیش از 56 جلسه داشته که 93 سوال، تحقیق و تفحص و همچنین 16 طرح و لایحه را مورد بررسی قرار داده است.

نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از برگزاری انتخابات هئیت رئیسه کمیسیون، اولویت‌های برنامه‌های کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در سال نخست دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای کشور و همچنین طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری نیز در دستور کار کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی قرار گرفتند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: در شش ماه اخیر مباحثی همچون طرح مدیریت جامع شهری و تعیین اولویت‌های کمیسیون مورد بررسی قرار گرفتند، ضمن اینکه استماع گزارش آتش سوزی کلینیک سینا نیز در این کمیسیون در دستور کار قرار داشت.

حدادی بیان کرد: طرح الحاق یک ماده به قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی(اعاده شده از شورای نگهبان) و همچنین طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، طرح الحاق یک تبصره به قانون انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار داشتند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از دیگر مباحثی که در این شش ماهه نخست در دستور کار کمیسیون  قرار داشتند شامل مواردی اعم از طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی( اعاده شده ازشورای نگهبان)، طرح نحوه تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها، تعیین و معرفی نمایندگان داوطلب عضویت در هئیت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، تعیین اعضای کمیته‌های کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، تصویب آئین نامه داخلی کمیسیون بوده است.

حدادی اظهار کرد: از دیگر لوایح و طرح هایی که در این شش ماهه کمیسیون مورد رسیدگی قرار گرفتند، می‌توان به لایحه درآمد پایدار هزینه های شهرداری ها و دهیاری ها(اعاده شده ازشورای نگهبان)، طرح حمایت از اقتصاد ملی و رونق تولید در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا و همچنین طرح تشکیل کمیته(ستاد) جذب سرمایه های داخلی و صدور مجوز ایجاد واحد های تولیدی بوده است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه گزارش دستگاه های امنیتی و اقتصادی از بازار بورس و اوراق بهادار با رویکرد امنیت داخلی با حضور نماینده وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، سازمان بازرسی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و بررسی درخواست تحقیق و تفحص جناب آقای حسینی کیا نماینده سنقر در خصوص عملکرد استانداری کرمانشاه از دیگر اقداماتی بوده که در دستور کار  کمیسیون قرار گرفتند.

حدادی به دیگر اقدامات کمیسیون متبوع اشاره کرد و تاکید کرد: اقدامات مهمی در این چند ماه اخیر در کمیسیون صورت گرفته که در بالا به آنها اشاره شد و اما چند اولویت دیگر هم در دستور کار قرار داشت که شامل بررسی مواردی همچون انتخاب و معرفی دو عضو از اعضای محترم کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها به عنوان ناظر در شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرائم پولشویی و تامین مالی تروریسم می شود همچنین انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون جهت حضور در جلسات کارگروه مقابله با تحریم مرکز پژوهش ها نیز از دیگر اقدامات کمیسیون بود.

علی حدادی با بیان اینکه دعوت از مسؤلین کشوری و لشگری در جلسات کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مواقع ضروری صورت گرفته گفت: دعوت از وزیر اطلاعات ومعاونین ایشان و ارائه گزارش وضعیت امنیت داخلی، حضور فرماندهی ناجا و معاونین ایشان، حضور وزیر کشور و معاونین، ریاست مدیریت بحران کشور و دعوت از رئیس جمعیت هلال احمر کشور و ارائه گزارش عملکرد آنان در راستای انجام وظایف محوله از دیگر اقداماتی بود که در جلسات کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها صورت گرقت. 

سخنگوی کمیسیون امور داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی در خواست ماده(234) آئین نامه داخلی مجلس در خصوص استانداری خوزستان با حضور نماینده متقاضی، بررسی آیین نامه تشکیلات و شرح وظایف دبیرخانه دائمی هئیت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور، انتخاب عضو کمیسیون جهت حضور در کمیسیون مشترک لایحه شفافیت، استماع گزارش بازدید مسئول کمیته امنیت داخلی از مجروح سانحه تخریب کلبه خانم بی سرپرست در هرمزگان و همچنین دعوت از وزیر کشور جهت پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان را می توان مهمترین اقدامات اخیر کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای اسلامی کشور در 6 ماهه نخست اجلاسیه اول مجلس یازدهم دانست./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی