کد خبر : 6500

موسوی لارگانی با اشاره به بیانیه تروئیکای اروپا:

عضو هئیت رئیسه مجلس گفت: اروپایی‌ها حق اظهار نظر درباره مسائل داخلی کشورمان را ندارند و طرح اقدام راهبردی در مقابله با تحریم‌ها نیز مصوبه مجلس است که دولت باید آن را اجرا کند.

سید ناصر موسوی لارگانی ، به بیانیه تروئیکای اروپایی مبنی بر اینکه « مصوبه مجلس ایران و نصب سانترفیوژها فرصت سوزی است»، اظهار کرد: کشورهای اروپایی در جایگاهی نیستند که بخواهند برای کشورمان تعیین تکلیف کنند ضمن اینکه قانون اقدام راهبردی در مقابله با تحریم‌ها مورد تایید شورای نگهبان و همچنین شورای عالی امنیت ملی بوده و حقی ندارند که این مصوبه را زیرسوال ببرند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: اروپایی‌ها باید بدانند که ایران اسلامی با قبل از انقلاب تفاوت بسیاری دارد زیرا در حال حاضر یک کشور قدرتمند است و زیربار زورگویی‌های غرب نخواهد رفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر آن روزی که آمریکا از برجام خارج شده بود، رئیس جمهوری کشورمان دستور می‌دادند که غنی سازی اورانیوم به 20 درصد بازگردد، قطعا اروپایی‌ها گستاخ نمی‌شدند، اما این کار را نکرد و همین موضوع باعث شده تا هر از چندگاهی یک بیانیه را صادر کنند.

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پس از خروج آمریکا از برجام مقرر شده بود که اروپایی‌ها ظرف دو هفته به ما اعلام کنند که آیا در برجام خواهند ماند یا اینکه خارج می‌شوند، اما دو سال از آن روز تاکنون گذشته است و اروپایی‌ها همچنان تابع محض ایالات متحده هستند ضمن اینکه تروئیکای اروپا باید متوجه باشد ما بازیچه دست آنها نیستیم.

وی تصریح کرد: مصوبه مجلس شورای اسلامی قانونی بوده و دولت هم موظف به اجرای آن است، البته اگر دولتمردان و شخص رئیس جمهور پس از تصویب قانون اقدام راهبردی در مقابله با تحریم‌ها اعلام نمی‌کردند که چنین قانونی مضر بوده و در حقیقت به غربی‌ها گرا نمی‌دادند؛ قطعا اروپایی‌ها با کمال پررویی بیانیه صادر نمی‌کردند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی