کد خبر : 6483

علیرضابیگی:

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: آلمان و اروپا بدانند پروژه فشار را بیش از این نمی توانند ادامه دهند.

احمد علیرضا بیگی ،با اشاره به بیانیه تروئیکای اروپایی و ابراز نگرانی آنها از تصمیم ایران مبنی بر نصب سانتریفیوژهای جدید در تأسیسات غنی‌سازی نطنز،گفت: اروپایی‌ها در تصمیم‌های راهبردی استقلال ندارند و به همین دلیل اروپا در حفظ برجام بدون آمریکا ناتوان بوده و تنها کاری که در این مدت انجام دادند،زمان خریدن بوده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون «اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق مردم»در راستای حفظ منافع و امنیت ملی کشور است،مطرح کرد: مصوبه مجلس دست ساختار دیپلماسی را باز می کند و اگر دستگاه دیپلماسی به دنبال رویارویی قدرتمندانه و عزتمندانه است اکنون می تواند مستحکم با آنها روبرو شود.

بیشتر بخوانید:

 

وی با اشاره به اظهارات غیرکارشناسی وزیر خارجه آلمان ادامه داد: آمریکا و سه کشور اروپایی، ارکان برجام را نقض کرده و یا از آن خارج شدند،لذا جمهوری اسلامی نیز نمی تواند به صورت داوطلبانه به ادامه اجرای پروتکل الحاقی تن دهد به خصوص که اجرای داوطلبانه این پروتکل صرفا برای اثبات حسن نیت ما بود که بارها ثابت شده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قانون مجلس ابزاری در دست دستگاه دیپلماسی برای رفع تحریم‌ها است، اظهارکرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها منطقی و مطابق مفاد برجام است، هر آنچه طرف‌های مقابل در برجام متعهد شده بودند اما عملیاتی نکرده بودند،در قالب قانون جدید راهکارهایی پیش بینی شده تا عدم اجرای تعهدات غربی ها دارای هزینه  برای آن ها باشد.

علیرضابیگی با بیان اینکه ساختار نظام بین‌الملل اثبات کرده که در مواجهه با سلطه غرب باید با قدرت و قوت وارد شد، مطرح کرد: دولت های اروپایی حاضر در برجام با همکاری و همراهی با دولت آمریکا و با استفاده از خطای راهبردی برخی مسئولان کشور،  هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده و با وعده های واهی مثل اینستکس ،فقط زمان خریدند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به قدردانی رئیس قوه قضائیه از قانون «اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران»،مطرح کرد: شورای عالی امنیت ملی هم در بیانیه ای که منتشر کرد نکات قابل تاملی از کارشناسی بودن و در راستای منافع ملی بودن قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها را ذکر کرده است.

وی تصریح کرد: مقاومت مسیری است که مردم کشور ما با عزت پیموده اند و با همبستگی و عزمی ملی و جهانی باید اسلحه تحریم را از دست تروریست‌هایی که مدعی حقوق بشر هستند،بگیریم.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با انتقاد از انتظارات واهی طرف های اروپایی بر جریان مذاکرات برجام، تاکید کرد: ایران با حقوق و مسئولیت‌های خودش آشنا است، همانطور که سخنگوی وزارت خارجه کشومان اعلام کرده؛آلمان و اروپا باید بدانند آنچه با فشار حداکثری آمریکا به دست نیامد،از طرق دیگر هم به دست نخواهد آمد، کشورهای 1+4 به تعهدات خود در برجام عمل نکردند و پروژه فشار را هم بیش از این نمی توانند ادامه دهند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی