کد خبر : 6436

عباسی:

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: کارشناسان و کارمندان آژانس از طریق آمریکا و اروپا حقوق و مزایای خود را دریافت می‌کنند و اطلاعات را در اختیار اینگونه کشورها قرار می‌دهند.

فریدون عباسی، با اشاره به افشای گزارش محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد برنامه ایران اشاره کرد و اظهارداشت: اگر فرض را بر این بگیریم که بازرسان آژانس افراد متخصصی هستند و اطلاعات هسته‌ای کشورمان را به سرویس‌های جاسوسی ارائه نمی‌دهند پس با این وضعیت می‌گوییم  اطلاعاتی را که دریافت می‌کنند از طریق فضای اینترنتی همچون ایمیل و ... در سرورهای آژانس بارگذاری می‌کنند.

نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر زمانی دیتا بیس آژانس بین المللی انرژی اتمی بررسی شود، مشاهده خواهد شد که مرکز داده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به کجا متصل است و آیا می‌شود آن را هک کرد و یا اینکه کارکنان آژانس با چه کشورهایی ارتباط دارند؟ بنابراین باید صراحتا اعلام کرد بسیاری از کارشناسان و کارمندان آژانس از طریق آمریکا و اروپا حقوق و مزایای خود را دریافت می‌کنند و  اطلاعات را در اختیار اینگونه کشورها می‌گذارند.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی کشور تاکید کرد: در حقیقت حجم انبوهی از کارکنان آژانس اعم از از دفتردار، معاونین،کارشناسان و حتی کارشناسانی که در اتاق دیتا بیس آژانس مشغول به فعالیت هستند مهره کشورهایی آمریکا، فرانسه، انگلیس و رژیم صهیونیستی هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پس اینکه گفته شود اطلاعات هسته‌ای کشورمان از آژانس درز پیدا نمی‌کند باید پرهیز کرد و بنا را بر این گذاشت که اطلاعات به خارج از آژانس ارائه می‌شود، اما این اطلاعاتی که اخیرا لو رفته، حاوی نامه‌ای بوده که به آژانس ارسال شده است.

وی اظهار کرد: رسانه‌ها آدم‌های خاص خود را دارند و البته رقابت‌هایی با هم دارند و معمولا به دنبال این هستند که اخبار دسته اول را منتشر کنند، اما برخی از رسانه‌ها نیز  با سرویس‌های امنیتی ارتباط دارند و این اطلاعات را از آنجا دریافت و منتشر می‌کنند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی