کد خبر : 6214

واکنش توییتری نمایندگان مجلس به ترور شهید فخری‌زاده:

نمایندگان مجلس یازدهم در فضای مجازی اقدام ننگین ترور شهید فخری زاده را محکوم و خواهان انتقام سخت از دشمنان شدند.

هفتم آذرماه ۱۳۹۹ خبر ترور محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع موجب تالم و تاثر همه ایرانیان شد.

بدون شک ردپای سازمان های تروریستی موساد و سیا در این اقدام ضدبشری برای همگام مشهود است از این رو تحقق انتقام سخت از دشمنان ایران اسلامی مطالبه مردمی و مسئولان است.

در این بین نمایندگان مجلس یازدهم شورای اسلامی نیز در صفحات شخصی خود در فضای مجازی نسبت به این اقدام ننگین واکنش نشان دادند که در ادامه قابل مشاهده است.

 انا مِنَ المُجرمینَ مُنتَقِمُونَ

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به شهادت دانشمند انقلابی، شهید محسن فخری زاده در صفحه خود در توئیتر نوشت:‌ وَسَیَعلَمُ الذِینَ ظَلَمُوا ایَ مُنقَلَبِ یَنقَلِبُونَ... انا مِنَ المُجرمینَ مُنتَقِمُونَ.

لزوم بررسی ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان در کمیسیون امنیت ملی مجلس

 همچنین احمد امیرآبادی‌فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان محسن فخری زاده در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:‌ دشمنان ملت ایران بدانند با این اقدام کور خللی در اراده ملت ایران ایجاد نمی شود.

ضرورت دارد، کمیسیون امنیت ملی مجلس موضوع ترور دانشمند هسته‌ای را در دستور قرار داده و مصاحبه سوال برانگیز سخنگوی سازمان انرژی اتمی را بررسی و به نمایندگان ملت گزارش نماید.

بازرسان جاسوس سازمان انرژی اتمی نام شهید فخری زاده را به موساد داده اند

علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در حساب توئیتر خود نسبت به ترور دانشمند هسته ای کشور واکنش نشان داد.

این نماینده مجلس در شبکه اجتماعی نوشت: شیک پوش های پشت میز مذاکره همان تروریست قاتل دانشمندان هسته ای و سردار شهید ما هستند. آیا می دانید نام شهید فخری زاده توسط بازرسان جاسوس سازمان انرژی اتمی به موساد داده شد؟! چرا باید با قاتلان و خبر چینان آنان مماشات کرد؟!!!

ترور ناجوانمردانه شهید فخری‌زاده بی‌پاسخ نخواهد ماند

همچنین مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حساب توئیتری خود به ترور دانشمندی صنعتی و هسته ای محسن فخری زاده واکنش نشان داد که به شرح زیر است:ترور ناجوانمردانه شهید فخری‌زاده بی‌پاسخ نخواهد ماند. خواب را بر سران خون آشام صهیونیسم حرام خواهیم کرد.

‌ای کاش سیاسیون و کاسبکاران مذاکره هم به اندازه دشمنان بر اهمیت مسیر شهید فخری‌زاده در تامین و تضمین منافع ملی و حیاتی ملت واقف بودند و خطر نفوذ را جدی میدانستند.

محور آمریکایی-صهیونیستی برای ضربه به پیشرفت علم در ایران تلاش می‌کنند

حسین امیرعبداللهیان دستیارویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل در واکنشی درباره خبر ترور دکتر محسن فخری زاده، دانشمند کشورمان توییتی منتشر کرد.

متن توئیت دستیار ویژه رییس مجلس به شرح زیر است: ترور دانشمند ایرانی، دکتر محسن فخری زاده که سهم مهمی در توسعه مرزهای دانش کشور داشت، نشانگر تلاش محور آمریکایی- صهیونیستی برای تداوم ضربه زدن به پیشرفت علم و فناوری در جمهوری اسلامی ایران است. دشمنان دست از توطئه برنمی‌دارند. اعتماد به دشمن، خوش‌باوری است.

ترور دانشمندان هسته‌ای برنامه اتمی ایران را به عقب نمی‌برد

ابوالفضل عموئی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توییتی در واکنش به خبر ترور دکتر محسن فخری زاده در شهر آبسرد دماوند، تأکید کرد ترور دانشمندان هسته ای، برنامه اتمی ایران را به عقب نمی برد. متن توییت وی به شرح زیر است: ترور دانشمندان هسته ای، برنامه اتمی ایران را به عقب نمی برد. دانش هسته ای در ایران بومی شده و در پاسخ به ترورها با اراده ملی، توسعه خواهد یافت. انتقام حق ماست.

‌انتظار ملت، پاسخ قاطع و کوبنده سپاه پاسداران به عاملان ترور است

همچنین زهره الهیان رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در حساب توئیتری خود به ترور دانشمندی صنعتی و هسته ای محسن فخری زاده واکنش نشان داد که به شرح زیر است: ‌نتیجه انفعال در برابر پاسخگویی بهنگام به ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی، شهادت فخری‌زاده در مرکز کشور است!

‌قابل توجه دیپلماسی ترس و ذلت!!! انتظار ملت، پاسخ قاطع و کوبنده سپاه پاسداران به عاملان ترور است. باید دید مجامع حقوق بشری اینبار سکوت مرگبار خود را خواهند شکست؟

بحرین؛ اتاق عملیات ترور  شهید فخری‌زاده بوده است

محمد کعب عمیر؛ نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در واکنش به ترور شهید محسن فخری زاده در صفحه توییتر خود نوشت: با شهادت فخرى زاده پدر اتمی ایران تقریباً علت سفر محرمانه روزگذشته مقامات موساد به بحرین  پس از نشستن هواپیماى میلر وزیر دفاع آمریکا در بحرین مشخص شد؛ بحرین اتاق عملیات این  ترور  بوده است و جلسه هدایت عملیات ترور توسط سیا، موساد و سرویس اطلاعاتى عربستان از این طریق انجام شد.

ترور شهید فخری‌زاده عمق راهبردی صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را نمایان کرد

همچنین سیداحمد آوائی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در رشته توییتی به ترور دانشمند هسته‌ای شهید فخری‌زاده واکنش نشان داد.

ترور یکی از مفاخر علمی و دانشمندان هسته‌ای کشور توسط دشمنان نظام با ردپای جدی رژیم غاصب صهیونیستی بر اساس گزارشات اولیه، عمق راهبردی صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را نمایان می‌کند. شهادت پاسدار رشید دکترفخری‌‌زاده بسیار دردآور است اما تغییر و تاخیری در گسترش مرزهای علمی در زمینه انرژی هسته‌ای ایجاد نخواهد کرد‌.

واکنش جامعه بین‌الملل به اقدام وحشیانه تروریست‌های دولتی، آزمونی مهم برای آن‌هاست. محکومیت این حادثه و محاکمه تروریست‌های دولتی در مجامع حقوقی بین‌المللی از بدیهی‌ترین اقدامات قابل انتظار از سوی اروپایی‌هاست. طبیعی است این نافی ضرورت پاسخ قاطع و کوبنده از سوی جمهوری اسلامی ایران نمی‌باشد.

ترور شهید فخری‌زاده اولین دستاورد رأی آوردن بایدن است

ابراهیم رضائی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در توئیتی به ترور شهید فخری زاده واکنش نشان داد.

فَمَنِ اعْتَدَىٰ عَلَیْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَىٰ عَلَیْکُمْ(194 بقره). وقتی T4 را زدند، 11 پایگاهشان را زدیم. صهیونیست ها استراتژی ما را می دانند: هوشمندانه، به موقع و سهمگین. ترور شهید فخری زاده اولین دستاورد رأی آوردن بایدن است. آخرین دانشمند هسته ای در دوره اوباما ترور شده بود.

شهید فخری‌زاده در ساخت کیت تشخیص و پیشبرد واکسن ایرانی کرونا نقش مهمی داشت

همچنین مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسابات کل کشور در واکنش به ترور و شهادت دانشمند هسته‌ای ایران دکتر فخری زاده در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: یکی از دوستان شهید محسن فخری زاده که خود در لیست ترور است، از نخبگی وی و تدارک سنگین تیم ترور گفت.

علاوه بر تخصص دفاعی و هسته‌ای، در ساخت کیت تشخیص و پیشبرد واکسن ایرانی کرونا هم نقش مهمی داشت. مرگ دانشمندان ایرانی امثال آقا محسن عزیز در بستر حیف است. پیشرفت هسته‌ای پاسخی به این ترورهاست.

شهادت فخری زاده نتیجه کوتاهی در برابر خباثت‌های غربی و چراغ سبز مذاکرات مجدد به آنهاست

فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن ترور ناجوانمردانه شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای و از نخبگان علمی کشورمان در صفحه شخصی خود در توئیتر  نوشت: شهادت دانشمند گرانقدر محسن فخری زاده توسط تروریست‌های دولتی آمریکا و اسرائیل، نتیجه کوتاهی در برابر خباثت‌های غربی و چراغ سبز مذاکرات مجدد به آنهاست.

غرب وحشی در برابر خنده‌های داخلی به خود جرأت می‌دهد و عزیزان ما را به خون آغشته می‌کند. آیا وقت انتقام سخت نیست؟

ترور ناجوانمردانه شهید فخری‌زاده نشانه وحشت دشمنان از پیشرفت ایران است

همچنین سمیه محمودی سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در توییتی در واکنش به ترور دکتر محسن فخری زاده دانشمند ایرانی،  این اقدام تروریستی را نشانه ترس دشمنان از پیشرفت ایران دانست. ترور ناجوانمردانه دانشمند شهید محسن فخری زاده نشان از وحشت و ترس دشمنان از قدرت و پیشرفت های علمی ایران است. از ایران و دانشمندان ایرانی بترسید و از این ترس بمیرید.

ترور شهید فخری زاده بار دیگر دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی را نشان داد

علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در حساب توئیتری خود به ترور دانشمندی صنعتی و هسته ای محسن فخری زاده واکنش نشان داد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس در شبکه اجتماعی نوشت: اقدام خباثت آلود صهیونیست‌ها و استکبار جهانی در ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند برتر صنعت هسته‌ای که از یادگاران دوران دفاع مقدس نیز بود، بار دیگر ذلت، کینه و دشمنی آمریکای جهان خوار و رژیم غاصب صهیونیستی را نمایان کرد. 

ترور دانشمندان، ما را از دستیابی به فناوری های پیشرفته و حیاتی باز نخواهد داشت. قطعا جوانان انقلابی و دانشمند پرچم ایشان را بر دوش خواهند کشید و درس عبرتی بزرگ به دشمنان خواهند داد.

خط مذاکره را با ‫ردخون ببینید نه امید واهی به ‫گشایش اقتصادی

 همچنین سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتشار توییتی به ترور بزدلانه دکتر فخری زاده دانشمند ایرانی واکنش نشان داد.

متن توییت عضو هیات رییسه مجلس به شرح زیر است: خط مذاکره را با ‫ردخون ببینید نه امید واهی به ‫گشایش اقتصادی. ترور بزدلانه شهید ‫فخری زاده نشان داد استکبار آمریکایی-صهیونیستی بیش از هر چیز دنبال خیال خام نابودی ایران اسلامی است. روزی با ‫برجام، روزی دیگر با تحریم و امروز هم با ترور. رحم بر گرگ درنده ظلم است بر خون شهیدان.

چرا سرمایه‌های کشور را در دسترس قاتلان موساد قرار دادید؟

جواد کریمی قدوسی عضو‌کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توییتی به خبر ترور دکتر محسن فخری زاده دانشمند کشورمان، واکنش نشان داد و از اقدامات رییس جمهور انتقاد کرد.

متن توییت عضو‌ کمیسیون امنیت ملی مجلس به شرح زیر است: جناب روحانی در زمان ریاست شما بر قوه مجریه و با اصرار دشمن و تاکید شخص جنابعالی، دانشمند هسته ای کشورمان دکتر محسن فخری زاده با آمانو ملاقات داده شد. قطعا روزی باید در محکمه عدالت پاسخگو باشید که اینچنین راحت سرمایه های کشور را در دسترس جاسوسان و‌ قاتلان موساد قرار دادید.

بدا به حال مزدوران صهیونیست و تروریست های دولتی که در انتظار انتقام سخت هستند

همچنین علی رضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در واکنش به ترور شهید فخری زاده در فضای مجازی نوشت: شهید فخری زاده، فخر ایران اسلامی به آرزویش رسید. خوشا به حال ایشان و یارانش که به لقاءالله رسیدند و کسانی که در انتظار دیدار رب کریمند.

‌بدا به حال مزدوران صهیونیست و تروریست های دولتی که در آتش غضب الهی می سوزند و در انتظار انتقام سخت و عذاب خداوند عزیزند.

‌ترور اندیشمندان رذالت و حقارت دشمنان قسم خورده ملت ایران را نشان می‌دهد

حمد مرادی، عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس نیز در واکنش به شهادت فخری زاده، دانشمند هسته ای کشورمان نوشت: دشمنان بدانند پرچم شهیدفخری زاده هیچ زمان به زمین نخواهد افتاد. تا دنیا هست مردان بزرگی همچون شهیدان سلیمانی و فخری زاده ها خواری در چشم اسرائیل، آمریکا و ایادی آنان خواهند بود.

‌ترور اندیشمندان ما اوج رذالت و حقارت جنایتکاران و دشمنان قسم خورده ملت ایران را نشان میدهد.

مذاکره با دشمنی که جرات رویارویی و جنگ برابر ندارد، اشتباه محض است

همچنین علی اکبر کریمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در صفحه شخصی خودش در توییتر در پی شهادت دانشمند هسته ای کشورمان، نوشت: شهادت مظلومانه دانشمند هسته‌ای کشور  "شهید محسن فخری‌زاده" گواه این ادعای گفتمان انقلاب اسلامی‌ست که مذاکره با دشمنی که جرات رویارویی و جنگ برابر ندارد، اشتباه محض است. ترور ، رسم بزدلانه‌ی ایادی استکبار بوده و هست؛ نباید به تعامل با او دل خوش کرد.

حداقل پاسخ به ترور شهید فخری زاده، اتمام بازرسی های آژانس انرژی اتمی باشد

روح‌الله متفکرآزاد ، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در واکنش به ترور شهید فخری زاده در فضای مجازی نوشت:

ضمن عرض تسلیت شهادت دانشمند شهید محسن فخری زاده، بنظر میرسد هر وقت پیام های ضعف از داخل مخابره شده، ترور شخصیت های نظامی و علمی کشور اتفاق افتاده است. حداقل پاسخ به این اقدام، اتمام بازرسی های آژانس انرژی اتمی باشد. تصمیمات را راهبردی بگیرید نه تاکتیکی. برای حفظ امنیت و اقتدار کشور که مقدمه پیشرفت است تصمیمات باید جدی تر اتخاذ شود، از انفعال خارج شویم این امر اتفاقا مدبرانه است.

ترور دانشمندان توسط دشمن، ملت ما را در ادامه راه مصمم تر می سازد

همچنین مهرداد ویس کرمی، عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی نیز در واکنش به ترور شهید فخری زاده در صفحه توییتر خود در فضای مجازی نوشت:

ترور دانشمندان و شهادت عزیزان توسط دشمن، ملت ما را در ادامه راه مصمم تر می سازد. باید از افراد نفوذی ترسید که با پیشنهاد مذاکره و بزک کردن دشمن، اراده مردم را هدف گرفته اند!.

تا کی باید خط نفوذ جاخوش کرده در مناصب قربانی بگیرد؟

در این بین علی اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن ترور ناجوانمردانه شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

جناب روحانی!وقتی هنوز یک سال از ترور قهرمان ملی ما نگذشته ذلیلانه پیغام آمادگی برای مذاکره مجدد می فرستید نتیجه اش این می شود که دشمن ترور را موثر بداند و بر تکرار آن پا فشاری کند.

چراغ سبز این ترور هم از داخل داده شد؛ تا کی باید خط نفوذ جاخوش کرده در مناصب قربانی بگیرد؟

ترور دانشمندان و نخبگان، راهبرد دشمن در کنار ‎جنگ نرم و ‎میز مذاکره است

همچنین محمدمهدی زاهدی در توییتی در پی شهادت و ترور دانشمند دفاعی کشور، دکتر محسن فخری زاده،  ترور و مذاکره دو روی یک سکه دانست.

متن توییت زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس به این شرح است: شهادت و ترورفرزندان انقلاب اگرچه نشان از ‎استیصال دشمن است، اما تذکری است به داخلی‌هایی که به دشمن لبخند می‌زنند و به او اعتماد می‌کنند. ترور دانشمندان و نخبگان، راهبرد دشمن در کنار ‎جنگ نرم و ‎میز مذاکره است.

در حال تکمیل...

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی