کد خبر : 6169

نقدعلی با اشاره به نامه عجیب دولت به مجلس:

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه برداشت آقای روحانی از تذکر نمایندگان ما را یاد سلاطین قاجار می‌اندازد، گفت: دولت انجام وظیفه قانونی-نظارتی مجلس را توهین می‌داند و به جای جبران اشتباهات گذشته، طلبکارانه وارد می‌شود.

محمدتقی نقدعلی، با اشاره به شکایت دولت از برخی نمایندگان به دلیل انتقاد از عملکرد دولت، گفت: گویا الفاظ، معانی خودش را از دست داده و دولت با الفاظ دیگری صحبت می‌کند که انجام وظیفه قانونی مجلس را توهین تلقی کرده است. الفاظی که نمایندگان در نطق‌ها و تذکرهایشان به کار بردند در 99 درصد مواقع انجام وظیفه نظارتی بر اساس قانون بوده است.

برداشت رئیس جمهور از تذکر نمایندگان از روی سوء تفاهم نیست

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: برداشت رئیس جمهور از تذکر نمایندگان از روی سوء تفاهم نیست چرا که روایت داریم ‌حُبّ و بُغض موجب می‌شود، چشم انسان کور و گوشش کَر شده و الفاظ را وارونه بشنود و وارونه تفسیر کند و هر چیزی را توهین به خودش تلقی کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خُلق رئیس جمهور به اخلاق سلاطین مستبد شبیه است؛ آنها حتی سلام کردن را هم حمل بر توهین تلقی می‌کردند و می‌گفتند که شما در جایگاهی نیستید به من سلام کنید. این نوع برداشت ها ما را به یاد سلاطین مستبد قاجار و گذشته ایران می‌اندازد که اگر کسی از توده مردم حرفی را میزد، حمل بر توهین کرده و حکم اعدام می‌دادند.

وی افزود: دوران سلاطین جور و مستبد تمام شده و اگر اینها در خواب و خیال خودش فکر می‌کند که در دوران سلاطین و پادشاهان به سر می‌برد و یکی از شاه‌زادگان قاجار هستند از خواب خرگوشی بیدار شده و انجام وظیفه قانونی نمایندگان مجلس را حمل بر توهین ندانند. در عوض نصیحت‌های مشوقانه نمایندگان را به عنوان یک هدیه بپذیرند و به آن عمل کنند. همانطور که ائمه علیه السّلام فرمودند:« محبوب ترین برادرانم نزد من کسی است که عیب های مرا به من به عنوان هدیه بازگوید».

 نقدعلی اظهار کرد: آقای روحانی در جامعه نیست و صدای مردم را نمی‌شنود و حتی از شنیدن اعتراضات و درد مردم خوشش نمی‌آیند لذا هنگامی که نمایندگان به عنوان عصاره فضائل مردم، مطالبه‌ای به گوشش می‌رسانند را حمل بر توهین دانسته و موضوع گیری می‌کند.

دولت انجام وظیفه قانونی-نظارتی مجلس را توهین حساب کرده است

وی یادآور شد: متاسفانه آنچه در رفتار دولت و شخص رئیس‌جمهور می‌بینیم، روحیه فرافکنی است. طی هفت سال گذشته ما توهین‌های فراوانی از طرف دولت به کسانی که با وی هم نظر نیستند را شنیدیم، توهین‌هایی که گاهی تا سر حد توهین به معصومین مقدس هم رسید و انتظار می‌رفت که علما و حوزه‌های علمیه محکم تر موضع بگیرند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت انجام وظیفه قانونی-نظارتی مجلس را توهین حساب کرده است البته مجلس در پاسخی متین و منطقی جواب دولت را داده است و تاکید شده که تذکر نمایندگان توهین نیست و آنها بر اساس انجام وظیفه قانونی خود تذکر دادند.

مجلس ندای اعتراض مردم است

وی با بیان اینکه مجلس ندای اعتراض مردم است، یادآور شد: وقتی آقای روحانی گوشهایش را بسته است و نسبت به مطالبات مردم، خود را به ناشنوایی زده است، نمایندگان مجبور هستند ندای اعتراض و وضع سوء مدیریت را از تریبون مجلس به گوش آنها برسانند.

نقدعلی تصریح کرد: تذکر انجام وظیفه نمایندگی در قالب نظارت است و دولتمردان به جای اقرار به اشتباهات خود و تیم مدیریتی‌شان یا جبران اشتباهات گذشته، طلبکارانه وارد شدند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی