کد خبر : 6022

کریمی قدوسی خبر داد:

عضو کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش داریم تا طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی درباره نحوه رسیدگی طرح ها و لوایح مجددا در صحن بررسی شود.

جواد کریمی قدوسی  با تاکید بر لزوم تسریع در بررسی لوایح و طرح ها گفت: یکی از مشکلات امروز نظام قانونگذاری سیر طولانی تصویب طرح هاست که به وضوح قابل مشاهده است و تمرکز نمایندگان را متوجه خود کرده است.

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس ادامه داد:بر همین اساس کمیسیون تدوین آیین‌نامه طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس را به صحن ارائه کرد که بر اساس آن پس از تصویب کلیات طرح یا لایحه ای در صحن و ارجاع به کمیسیون تخصصی و فرعی نمایندگان می توانند پیشنهادات خود را  ارائه کنند تا در صورت تصویب در کمیسیون مربوطه به طرح یا لایحه اضافه شود.   

وی افزود: از آنجایی در صحن قبل از بررسی و تصویب یک لایحه یا طرح  نظر کمیسیون تخصصی اخذ می شود این نمایندگان هستند که برای تصویب یا عدم تصویب تصمیم می گیرند پس آن ها از اعمال رای شان دور نشده اند.    

کریمی قدوسی بیان کرد: متاسفانه برخی از  همکاران غیر منصفانه درباره این طرح صحبت کردند و بر روی نقطه تحریک نمایندگان دست گذاشتند و اینگونه بیان کردند که اگر به این طرح رای بدهید اختیار شما سلب می شود  این در حالی است که نمایندگان قانون را وضع می کنند.

وی عنوان کرد: مجلس برای این که بتواند بیشترین راندمان و بازدهی در دوره 4 ساله خود داشته باشد باید سرعت رسیدگی به طرح ها و لوایح را افزایش دهد.

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس  بیان کرد:طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌ جمهوری پس از تصویب کلیات  برای بررسی طرح و پیشنهادات ارائه شده از سوی نمایندگان به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس رفت.

کریمی قدوسی عنوان کرد:تاکنون برای این طرح 200 پیشنهاد از از سوی نمایندگان به کمیسیون تخصصی ارائه شده و باید طبق آیین نامه همگی آن ها در روز بررسی در صحن  مطرح شود  که بر اساس روال بررسی هر ماده ۲۰ دقیقه طول می کشد که منجر به طولانی شدن تصویب آن خواهد شد.

وی تاکید کرد:بر این اساس تا  زمانی که مجلس اقدام به اصلاح زیر ساخت ها نکند طرح های خودش رو نمی تواند با سرعت بیشتری پیش ببرد  چون  90 درصد پیشنهادات مطروحه نمایندگان درباره طرح ها و لوایح رای نمی آورد.

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس  خاطرنشان کرد:تلاش داریم تا دوباره طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس درباره چگونگی بررسی طرح ها و لوایح در صحن مطرح شود تا شاهد بهبود روند بررسی در مجلس باشیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی