کد خبر : 6009

گیلانی با اشاره به سفر اخیر وزیر دفاع عراق:

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس گفت: دستاوردهای نظامی ایران می تواند به افزایش سطح امنیت و ثبات در عراق کمک کند از این رو رفع تحریم های تسلیحاتی نیز رسیدن به این مهم را بیش از گذشته فراهم کرده است.

سهراب گیلانی، در خصوص اهمیت سفر وزیر دفاع عراق به کشورمان، گفت: ایران و عراق دارای اشتراکات متعدد مذهبی، سیاسی و فرهنگی هستند که این مهم می تواند به عمیق شدن راهبردهای مشترک کمک کند.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه افزایش سطح روابط دوجانبه بین تهران و بغداد می تواند به توسعه دو کشور کمک کند، اظهار کرد: این مهم در حالیست که داشتن مرز مشترک طولانی یکی از ظرفیت های خوب همکارهای اقتصادی، سیاسی و حتی امنیتی است.

وی ادامه داد: در این بین باید یادآور شد ملت های ایران و عراق دارای دشمنان مشترکی هستند؛ به عنوان مثال آمریکایی ها همواره بر علیه مردمان دو کشور اقدامات ظالمانه ای انجام داده اند که همکاری های امنیتی و دفاعی بین دو کشور می تواند سبب ثبات بیشتر در منطقه شود.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران اسلامی از حیث نظامی و دفاعی دارای توانمندی های خوبی است که در دنیا برتر بشمار می روند، خاطرنشان کرد: در واقع دستاوردهای نظامی و امنیتی ایران می تواند به افزایش سطح امنیت و ثبات در عراق کمک کند از این رو رفع تحریم های تسلیحاتی نیز رسیدن به این مهم را بیش از گذشته فراهم کرده است.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی