کد خبر : 5998

آزادیخواه:

نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: با توجه به اینکه تا الان از سوی دولت تمهیداتی برای برگزاری انتخابات درشرایط کرونا اتخاذ نشده،مجلس به این موضوع ورود کند.

احد آزادیخواه ، به شرایط برگزاری انتخابات 1400 در صورت استمرار کرونا اشاره کرد و گفت: باید پیش بینی‌هایی از سوی قوه مجریه برای برگزاری انتخابات در شرایط  کرونایی اندیشیده شود و البته شورای نگهبان نیز بایستی به چنین موضوعی ورود داشته باشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر باید تمهیدات لازم در رابطه با انتخابات در شرایط کرونایی اتخاذ شود که در حقیقت نیز می‌توان از فضای الکترونیکی بهره لازم را برد و در کشورهای پیشرفته هم انتخابات در شرایط شیوع کرونا به همین صورت انجام گرفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت هیچ تدبیری در زمینه برگزاری انتخابات در شرایط کرونا نداشته و حداقل در رسانه‌ها نیز چنین موضوعی مطرح نشده که جای بسیار تامل دارد و البته نگران کنند هم بوده است.

وی اظهار کرد: اگر شیوع ویروس کرونا استمرار داشته باشد باید همه اقتضائات در این رابطه در نظر گرفته شوند و مردم را با چنین انتخاباتی آشنا کنیم که این نیز مسلزم آموزش کافی است و بایستی ازطریق رسانه‌ها اطلاع رسانی شود.

آزادیخواه در پایان گفت: براساس اصل 79 قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی مسئول تمشیت شرایط اضطراری کشور است و به دلیل اینکه دولت تا الان به موضوع انتخابات در شرایط کرونایی ورود نکرده است و یا حداقل سیگنال‌هایی در خصوص چنین موضوعی دریافت نشده باید مجلس در این رابطه ورود جدی داشته باشد چرا که انتخابات برای نظام ما از ارزش بسیار والایی برخوردار است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی