کد خبر : 5952

با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی

آقامیرسلیم، موسوی و کاظمی با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره علل عدم تشکیل جلسات هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها ارائه کردند.

سیدمصطفی آقامیرسلیم، سیدنظام الدین موسوی و سیدحمیدرضا کاظمی با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی درباره علل عدم تشکیل جلسات هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها توضیحاتی ارائه کردند.

متن نامه به شرح ذیل است؛

جناب آقای دکتر قالیباف

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

پیرو جلسات مورخه (28 مهرماه 99، 5 آبان ماه و 11 آبان ماه 99) هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها که به علت عدم حضور دو نفر از همکاران به حد نصاب نرسید و نیز عدم اهتمام و اقدام معاونت نظارت مجلس برای برگزاری جلسه جدید، دعوتنامه‌ای در مورخ24 آبان ماه 99 از سوی رئیس سنی هیات مرکزی برای تمامی اعضا ارسال گردید تا در ساعت ۱۱ مورخ 26 آبان ماه 99 جلسه هیات برگزار شود. در موعد مقرر، جلسه با حضور ۳ نفر از اعضا تشکیل گردید اما متاسفانه کماکان دو نفر از همکاران (آقایان پیرهادی و جوکار) در جلسه حضور نیافتند.

نظر به اینکه نظارت بر انتخابات شورا بر عهده مجلس بوده و با توجه به شروع جدول زمان‌بندی انتخابات شوراها و پیگیری وزارت کشور به عنوان مجری، عدم تشکیل جلسات هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها و در نتیجه عدم انتخاب ارکان و آغاز به کار رسمی آن موجب معطل ماندن قانون است، چنین خطایی از جانب نهاد قانونگذاری کشور پذیرفته نیست و مجلس و هیات نظارت موظفند هر چه سریعتر نسبت به اعمال قانون در این باره اقدام نمایند./

 
نظارت بر انتخابات شوراها

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی