کد خبر : 5920

ساعدی به مناسبت سالروز آزادی سوسنگرد:

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شکست حصر سوسنگرد را نتیجه اطاعت از فرمان امام(ره) دانست و گفت: اکنون نیز مسئولان با اطاعت از فرمان ولی فقیه خود باید در صدد رفع محرومیت‌های منطقه دشت آزادگان برآیند.

قاسم ساعدی، به مناسبت سالروز شکست حصر سوسنگرد گفت: زمانی که رژیم بعث عراق در سال 59 وارد کشور شد، دشت سوسنگرد را به عنوان منطقه استراتژیک مرزی انتخاب کرد چرا که بسیاری از شهرهای خوزستان را به هم ارتباط می داد و منطقه ای سوق الجیشی از بعد نظامی بود.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعثی ها منطقه سوسنگرد را علیرغم حضور مردم و عشایر، محاصره و نیروهای نظامی خود را در آن مستقر کردند.

 
قاسم ساعدی

وی در ادامه با اشاره به فرمان امام(ره) با این مضمون که «سوسنگرد باید تا فردا آزاد شود»، یادآور شد: آیت الله خامنه ای که آن زمان به عنوان نماینده امام(ره) در امور دفاع و مسائل جنگ بود به همراه شهید چمران فرماندهی آزادسازی سوسنگرد را به عهده گرفت و در عملیات آزادی سوسنگرد با هماهنگی ارتش، بسیج و سپاه از ظرفیت مردم و عشایر در جنگ خیابانی استفاده شد که در نهایت منجر به آزادی و شکست حصر سوسنگرد شد.

ساعدی ادامه داد: زمانی که امام(ره) دستور آزادی سوسنگرد را داد، همگان به تبعیتی از ولایت در جهت دفاع از حریم و حرمت کشور قدم برداشتند و با روحیه جهادی ناممکن را ممکن کردند لذا امروز بر مسئولان لازم است که با اطاعت از ولایت فقیه، در صدد رفع محرومیت مناطق مرزی کشور به خصوص سوسنگرد که هنوز آثار جنگ در آن مشاهده می شود، گام بردارند.

این عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در ادامه با اشاره به برخی مشکلات این منطقه بیان داشت: همچنان معضل فاضلاب سوسنگرد از مهم ترین مشکلات مردم منطقه است که سلامتی آنها را تهدید می‌کند، از سوی دیگر نرخ بیکاری 38 درصدی این منطقه، افراد تحصیلکرده را به یأس کشانده در حالی که انتظار دارند وقتی زمانی به عنوان رزمنده از سرزمین و میهن خود پاسداری کرده اند اکنون نیز مورد تفقد قرار گیرند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار داریم دولت با روحیه جهادی حرکت کرده و یأس مردم را به امیدواریم و نشاط بدل کند و از آنجایی که دشت آزادگان متعلق به همه ایران است باید در صدد رفع محرومیت های آن برآید./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی