کد خبر : 5862

امروز برگزار شد

کمیسیون امنیت ملی مجلس در مراسمی از دکتر عزتی استاد فرهیخته و ممتاز جغرافیای سیاسی و ژئوپولتیک تجلیل کرد.

 مجتبی ذوالنوری در نشست امروز یکشنبه 25 آبان ماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تجلیل و قدردانی از عزت الله عزتی استاد جغرافیای سیاسی و ژئوپولتیک کشورمان، گفت: آقای دکتر عزتی نفر اول جغرافیای سیاسی کشور و دارای سوابق طولانی به صورت میدانی و تجربی در عرصه‌ها و ادوار مختلف هست. وی در جنگ جهانی دوم حضور داشته و مطالعه نزدیکی از صحنه‌های نبرد کرده است.

عزت الله عزتی در ادامه جلسه به نکاتی پیرامون جغرافیای سیاسی منطقه و جهان اشاره کرد و گفت: خلیج فارس تکیه گاه استراتژیک دنیا بوده، هست و خواهد بود و اتاق فکرهای 15 گانه جهان در این خصوص تدابیری اندیشیده اند.

این استاد فرهیخته دانشگاه تحولات سال‌های اخیر در سطح منطقه و جهان را یادآور شد و افزود: جمهوری اسلامی ایران محور تفکرات استراتژیک منطقه و حوزه خلیج فارس است و تنها کشوری است که می‌تواند امنیت این منطقه را تامین کند.

وی تاکید کرد: چارت تبیین استراتژیک ژئوپولتیک جمهوری اسلامی ایران باید هر چه سریعتر تهیه شود، البته کارهایی در سال‌های گذشته انجام شده که باید تکمیل و نهایی شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با اهدای لوحی به دکتر عزتی از این استاد برجسته جغرافیای سیاسی تقدیر و تشکر کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی