کد خبر : 5848

نوری قزلجه با اشاره به نشست فراکسیون مستقلین ولایی:

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس بیان کرد: آخرین وضعیت قره باغ و تحولات انتخابات آمریکا در نشست فراکسیون بررسی شد.

غلامرضانوری قزلجه ، با اشاره به نشست امروز فراکسیون مستقلین ولایی مجلس یازدهم، گفت: جلسه هفتگی شورای مرکزی فراکسیون مستقلین مجلس امروز 25 آبان ماه با حضور با عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجی و جابر انصاری معاون حقوقی، کنسولی و پارلمانی وزیر امور خارجه و مدیران کل امور مجلس و دیپلماسی پارلمانی، تشکیل و طبق دستور جلسه موضوعات قره باغ و انتخابات آمریکا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس ادامه داد: در موضوع قره باغ ضمن پرداختن به سوابق تاریخی آن، گزارشی از اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد صلح با حفظ تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و همچنین جزییات طرح صلح جمهوری اسلامی ایران که هم اکنون برقراری آتش بس و صلح جاری از سوی روسیه، در قالب کلیات آن در حال انجام است، ارائه شد.

وی بیان کرد: در این جلسه همچنین نگرانی‌های نمایندگان در حوزه های امنیتی مرتبط با اتفاقات قره باغ و لزوم حفظ دقیق و کامل خطوط مرزی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این نماینده مجلس اظهار داشت: در خصوص انتخابات آمریکا نیز آخرین تحولات آن مرور و سناریوهای پیش رو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نمایندگان عضو فراکسیون و مهمانان حاضر در جلسه در این نکته اتفاق نظر داشتند که اصول حاکم بر کاخ سفید در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران تغییر نخواهد کرد، فلذا ما باید با حساسیت و دقت بیشتر موضوعات را پیگیری کنیم اما در عین حال امکان دارد که شیوه اعمال این سیاست ها و روش کار دستخوش تغییراتی شود که حتما باید از هر فرصت احتمالی پیش‌رو حداکثر بهره برداری را برای منافع ملی خودمان به عمل آوریم.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: در هر صورت ما نسبت به تغییرات در کاخ سفید نه ذوق زدگی داریم و نه با از بین بردن هر گونه فرصت احتمالی موافق هستیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی