کد خبر : 5840

رحیمی‌جهان آبادی تاکید کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تبادل تجاری، فروش سوخت و انتقال گاز از جمله ظرفیت‌های همکاری دوجانبه بین تهران و اسلام آباد است.

جلیل رحیمی جهان آبادی، در رابطه اهمیت سفر وزیر امور خارجه کشورمان به کشورهای همسایه خصوصا پاکستان، گفت: پاکستان در دوران مختلف با ایران اسلامی روابط خوبی در بخش های مختلف داشته است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تبادل تجاری، فروش سوخت، انتقال گاز و غیره از جمله ظرفیت های همکاری دوجانبه بین تهران و اسلام آباد است.

وی با اشاره به اینکه دستیابی به امنیت پایدار در مرزهای دو کشور از دیگر موقعیت‌های همکاری دوجانبه به شمار می رود، ادامه داد: در این بین رشد افراط گرایی در منطقه، امروزه به دغدغه مهمی تبدیل شده که به امنیت کشورها آسیب می زند از این رو با همکاری های دوجانبه می توان این امر را از بین برد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه اشتراکات دینی و فرهنگی بی‌شماری بین تهران و اسلام آباد وجود دارد، افزود: پاکستانی ها می توانند با همکاری مشترک با ایران، شرایط پایداری در منطقه مکران و دریای عمان ایجاد کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پاکستان و ایران دغدغه های مشترک نسبت به وضعیت افغانستان دارند، خاطرنشان کرد: در واقع داشتن مرزهای مشترک دوکشور با افغانستان می تواند زمینه ساز فعالیت های چندجانبه در ابعاد اقتصادی، سیاسی و امنیتی باشد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی