کد خبر : 5768

حیدری با اشاره به تهدید آمریکا برای افزایش تحریم‌ها:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: همانطور که سیاست خارجی آمریکایی‌ها در قبال ایران ثابت است، سیاست خارجی جمهوری اسلامی نیز در رفتار با آن‌ها ثابت خواهد بود.

شهریار حیدری با اشاره به تهدید اخیر نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران برای فشار حداکثری برای نشاندن کشورمان پای میز مذاکره، گفت: 40 سال است که آمریکا فشارهای خود را در قالب انواع تحریم به ایران وارد کرده است که این فشارها بعد از خروج از برجام بیشتر هم شد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه رویکرد ترامپ افزایش تحریم ها و استفاده از ظرفیت هم پیمانان جهت اعمال فشار به ایران بوده است، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی و منافع آنها در پس این فشارها قرار دارد لذا اظهارات آنها مبنی بر ثابت بودن استراتژی آمریکا درباره جمهوری اسلامی درست است و صرفا با تغییر دولت ها، تاکتیک ها عوض می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ترامپ در مدت باقیمانده دوران ریاست جمهوری خود قصد دارد فشارها را افزایش دهد، عنوان کرد: اقدام جدیدی نمانده که آمریکایی ها علیه ایران صورت دهند چرا که انواع تحریم های اقتصادی اعم از بانکی، حمل و نقل، فروش نفت و حتی در حوزه دارو غذا انجام داده اند و صرفا با این تهدیدات به دنبال افزایش بار روانی هستند.

حیدری در ادامه با تأکید بر اینکه افزایش فشارها نمی تواند جمهوری اسلامی را پای میز مذاکره بنشاند، ابراز داشت: آنها می خواهند ایران برای مذاکره امتیاز بدهد در حالی که گفتگو با آمریکا که از اهرم فشار استفاده می کند، منطقی و منصفانه نبوده و ما نیز هرگز پای میز مذاکره با زورگو نمی نشینیم.

وی تأکید کرد: همانطور که سیاست خارجی آمریکایی ها درباره ایران ثابت است، سیاست خارجی جمهوری اسلامی نیز در رفتار با آمریکا ثابت خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی همواره به دنبال گفتگوی منطقی و در چارچوب پروتکل بوده و اصل ما پایبندی در توافقات است؛ همان چیزی که آمریکا هیچگاه به آن متعهد نمی ماند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی