کد خبر : 5764

مالکی با اشاره به سفر پیش روی ظریف به پاکستان:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تقویت مناسبات بین ایران و پاکستان بر بهبود وضعیت اقتصادی دو کشور و مقابله با شیطنت گروهک‌های تروریستی و بیگانگان تاثیرگذار است.

فداحسین مالکی ، با اشاره به سفر پیش روی محمدجواد ظریف به کشور پاکستان، گفت: سفر وزیر امور خارجه کشورمان به پاکستان برای دو کشور حائز اهمیت است زیرا ارتباط خوبی از نظر سیاسی، امنیتی، مسائل مرزی، تجاری و اقتصادی با یکدیگر داریم، همچنین اشتراکاتمان هم به عنوان دو کشور بزرگ منطقه دارای اهمیت فراوان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: هرچه ارتباط بین ایران و پاکستان افزایش یابد، علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی دو کشور، امکان مقابله با شیطنت بسیاری از گروهک‌های تروریستی و بیگانگان افزایش پیدا می‌کند. متاسفانه در مناطق مرزی شرق جمهوری اسلامی ایران و استان‌های شرقی مانند سیستان و بلوچستان معمولا شاهد خرابکاری گروهک‌های تروریستی هستیم و این موضوع بار سنگینی بر دوش پاکستانی‌ها هم گذاشته است.

وی ادامه داد: آقای عمران خان به عنوان نخست وزیر پاکستن رابطه خوبی با جمهوری اسلامی ایران دارد، اخیرا هم سفری به جمهوری اسلامی ایران داشته است بنابراین فضای روابط دو کشور مناسب است اما باید تقویت شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفر وزیر امور خارجه ایران به پاکستان را مثبت تلقی می‌کنیم، گفت: این سفر با توجه به تحولات اخیر منطقه و ضعیف شدن جایگاه آمریکایی‌ها در منطقه می‌تواند نتایج موثری در پی داشته باشد.

مالکی یادآور شد: پاکستانی‌ها در استان‌های همجوار با ایران، حاکمیت لازم را ندارند لذا پیش از این پیشنهاد دادیم به جای  تمرکز دولت‌ها بر امنیت مرز، نیروهای امنیتی دو کشور وارد عمل شوند زیرا ساختار پاکستان به نوعی است که سازمان امنیتی محور است اما آقای ظریف درباره این مسائل و مناسبات تجاری و اقتصادی بین دو کشور باید از موضع جدی‌تری صحبت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ایران و پاکستان، گفت: پاکستانی‌ها دغده بسیاری درباره حضور هندی‌ها  در منطقه دارند که با افزایش ارتباطشان با ایران این دغدغه مرتفع خواهد شد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی