کد خبر : 5750

حدادی:

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس تاکید کرد: حضور فعالانه احزاب موجب مشارکت بیشتر و بهتر مردم در عرصه‌های مختلف می‌شود.

علی حدادی ، درباره وضعیت کنونی احزاب کشور گفت: احزاب در سطح کشور به صورت مقطعی و صرفا در زمان برگزاری انتخابات فعالیت می‌کنند و پس از برگزاری انتخابات فعالیت آن‌ها به پایان می‌رسد. این نوع حرکت احزاب نمی‌تواند نقش جامع، کامل و درستی داشته باشد؛ در حالی که حرکت حزبی و تشکیلاتی در هر کشور می تواند تاثیر گذار باشد.

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس بیان کرد: در جمهوری اسلامی ایران احزاب فعالیت های خاص خودشان را دارند اما نتوانستند توانمند سازی  و اثر بخشی لازم در بحث جذب اقشار مختلف را به صورت سازماندهی شده داشته باشند.

حدادی تاکید کرد: هیچ ممنوعیتی برای فعالیت احزاب وجود ندارد بلکه بسترهای لازم برای مشارکت آن ها ایجاد شده است به گونه ای که در انتخابات می‌بینم، جبهه بندی های مختلفی انجام می شود و در مشارکت عمومی تاثیر دارد.

وی تاکید کرد: هرچه فعالیت احزاب در چارچوب قانون اساسی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راستای حفظ منافع ملی باشد قطعا مشارکت مردم بیشتر اثربخش تر خواهد بود.    

سخنگوی  عنوان کرد:  در حال حاضر احزاب  بر اساس قانون احزاب پاسخگو فعالیتشان هستند اما فعالیت و ساماندهی بیشتری باید داشته باشند تا احزاب با هرنوع فعالیت و نگرشی به مردم پاسخگو باشند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مهم مطروحه در کمیسییون ماده 10 احزاب  تشویق احزاب سیاسی به مشارکت بیشتر در چارچوب قانون اساسی است  تا در  عرصه های مختلف حضوری پر رنگی داشته باشند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی